Zakładanie ogrodów, czyli najpopularniejsze trendy w Szczecinie

Jedną z częstszych usług realizowanych przez firmy ogrodnicze jest zakładanie ogrodów. Szczecin wciąż się rozrasta, powstają nowe dzielnice i kwartały, na obrzeżach wyrastają kolejne domki jedno- i wielorodzinne, a przydomowe przestrzenie inspirują właścicieli do myślenia o ogrodzie urządzonym zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Nie inaczej jest w przypadku firm. Skalne ogródki na tarasach i dachach biurowców, przestrzenie ogrodowe przy restauracjach i domach weselnych – wszystko to jest dziełem zawodowców i zarazem pasjonatów. Ponieważ ogród jest swoistym żywym organizmem, praca z nim wymaga pasji nadającej miejscu określonej atmosfery.

Zakładanie ogrodów Szczecin – ceny przystępne dla każdego

By przybliżyć jak wygląda zakładanie ogrodów, warto zacząć „z zupełnie innej beczki” a mianowicie zwrócić uwagę na uzasadnienie cennika firmy, do której się zwrócimy. Skąd wiadomo, że zwrócimy się do firmy a nie spróbujemy stworzyć ogrodu własnymi siłami i inwencją? Przykładem może być współpraca z dostawcą roślin ozdobnych – jednorazowy Klient na pewno zapłaci więcej, niż firma która z racji stałej współpracy może liczyć na atrakcyjne rabaty i upusty. Nie oznacza to, że pytając o zakładanie ogrodu mielibyśmy szukać jakichś tajemnic zawodowych – chodzi o to, by się upewnić, że zakładanie ogrodu zlecone zawodowym ogrodnikom będzie nie tylko tańsze niż przypadku działania na własną rękę, ale też tańsze od tej samej usługi zamówionej u konkurencji.

Projekt, albo bez projektu – zakładanie ogrodów w Szczecinie

Punktem wyjścia jest projekt i tu warto zwrócić uwagę, że profesjonalna firma jest w stanie działać na podstawie kilku najprostszych wytycznych, jedynie konsultując przebieg kolejnych etapów prac. Podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego, lub zapraszając ogrodnika na wizję lokalną nie musimy mieć rozrysowanej mapy z danymi technicznymi. Wystarczy strona z magazynu ogrodniczego z wyjaśnieniem „takie coś jak na tym zdjęciu jest super, chcielibyśmy podobne”. Skalę prac związanych z zakładaniem ogrodu prawdziwy zawodowiec będzie w stanie określić nawet na podstawie jednego zdjęcia jakie Klient będzie mieć w telefonie. Na pierwszy rzut oka i po porównaniu do ternu na którym powstanie nowy ogród można od razu stwierdzić czy zajdzie konieczność nawiezienia świeżej ziemi, czy oczko wodne nie będzie wymagać prac melioracyjnych, ile jabłonek można posadowić za północnym skrzydłem willi, albo czy nie byłoby dobrze postawić przy murowanym grillu drewnianej wiaty, by osłonić miejsce od wiatru.

Zakładanie ogrodów – prace częściowe lub kompleksowe

Jeśli chodzi o zakładanie ogrodów, wizja Klienta i projekt po omówieniu przechodzą w etap realizacji. Profesjonalne firmy ogrodnicze w Szczecinie są przygotowane na zakładanie ogrodów jako szeroko zakrojone i kompleksowe prace, łącznie z pielęgnacja wykreowanego zakątka. Nie znaczy to oczywiście, że takich firm poszukują wyłącznie posiadacze dużych domów, czy odpowiednio dużych działek. Zakładanie ogrodów jest coraz częstszym zleceniem przy nowo powstających hotelach, zajazdach i restauracjach (szczególnie tam, gdzie w grę wchodzi obsługa ruchu turystycznego), a także na terenach firmowych. Bez względu na warunki terenowe i klimatyczne (jeśli chodzi o zakładanie ogrodów w Szczecinie są to warunki wyjątkowe) każdą wizję Klienta da się zrealizować dzięki doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do każdego zlecenia.

Dlaczego Klienci są zadowoleni z naszych realizacji?

Ogród jest częścią prestiżu posesji, co oznacza że aranżacja przestrzeni ogrodowej powinna mieć styl dopasowany do osobowości właścicieli. Takie same przesłanki regulują zakładanie ogrodów firmowych – inwestor określa obecność barw firmowych na kwietnikach, albo układ klombów odwzorowujących logo firmy. Na potrzeby urzędów realizuje się kwietniki, które w momencie kwitnienia odwzorowują herb miasta, możliwości są tak naprawdę nieograniczone, zakładając że zakładanie ogrodów powierzamy profesjonalistom. Tylko zawodowcy znajdą równowagę między warunkami środowiska, a oczekiwaniami Klientów pozwalającą wykreować przestrzeń w dowolnym stylu. Szczecin jest tu w o tyle lepszej sytuacji od innych miast, że z powodu warunków klimatycznych wymaga od ogrodników prawdziwego profesjonalizmu. A tylko zawodowcy potrafią stworzyć miejsce z klimatem, odpowiadającym gustom właścicieli i ich niepowtarzalnej wizji.

Dodaj komentarz