Wydajny gabinet medyczny

Pracujemy minimum osiem godzin na dzień, co daje jedną trzecią dnia. Oznacza to, że w pracy spędzamy najogromniejszą ilość czasu. Któż albowiem w bieżących czasach ma prawo pozwolić sobie na osiem godzin snu? Ważne jest w następstwie tego, aby biuro, czy gabinet, były urządzone w taki sposób, by niwelowały niekorzystne efekty wielogodzinnej pracy siedzącej.W tym celu powstała dyscyplina naukowa określana, jako funkcjonalność. Jej zadaniem jest dostosowanie stanowiska pracy do cech psychofizycznych człowieka. To właśnie dzięki prawom ergonomii fabrykowane są coraz lepiej przystosowane do człowieka meble. Najogromniejsze postępy zostały osiągnięte w dziedzinie krzeseł oraz foteli. Naturalnie takie meble kosztują więcej, jakkolwiek poprawniej wydać pieniądze na fotel aniżeli na środki przeciwbólowe lub kręgarza, czy masażystę. Ergonomiczny fotel podnosi też wydajność w pracy. Przeważnie wyposażony jest w kółka, co gwarantuje szybkie przemieszczanie się po tych paru metrach kwadratowych podłogi, na których żyje dzisiejszy homo office.

Ergonomiczne siedzisko powinno posiadać możliwość regulacja wysokości oraz oparcia. Należy je albowiem przystosować do konkretnego człowieka. Nie wolno w następstwie tego skonstruować jednego modelu, jaki byłby perfekcyjny dla wszystkich ludzi. Harmonijny fotel biurowy powinien narzucać na człowieku prawidłową sylwetkę ciała. Kręgosłup powinien być wyprostowany a mięśnie kręgosłupa lekko napięte. Jednocześnie oparcie fotela powinno być na tyle elastyczne, by pozwalało od czasu do czasu odciążyć kręgosłup i lekko się położyć, kiedy, na przykład, rozmawiamy przez telefon. Należałoby także sprawić zasady dotyczące aranżowania gabinetów lekarskich – oto przykład projektowanie gabinetów stomatologicznych.

Krzesło, które posiada takie przymiotniki umożliwia, tak zwane, siedzenie dynamiczne. Taki fotel jest wymagany każdemu, kto pracuje dłużej aniżeli cztery godziny w ciągu doby. Oparcie ergonomicznego fotela powinna być wysokie. W miejscu, gdzie znajdują się lędźwie odpowiednio wyprofilowane. Siedzisko i oparcie powinny być tak skonstruowane, żeby bez względu na pozycję ciała całe plecy posiadały oparcie. Najlepsze firmy oferują wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. Warto w następstwie tego inwestować w ergonomię.

Dodaj komentarz