Wózek i fotelik – bazowe gadżety dla potomstwa

Kiedy dziecko przychodzi na świat, rodzice są z reguły bardzo przejęci. Kupują dużo rzeczy, żeby ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda co poniektórzy przesadzają z zakupami i pozyskują nazbyt wiele niepotrzebnych rzeczy, niemniej jednak z drugiej prawdą jest, że dziecko, pomimo że takie malutkie, w rzeczy samej wielu rzeczy potrzebuje.

Warto zdać sobie sprawę, co jest najistotniejsze. Oprócz środków pielęgnacyjnych, ubranek oraz specjalnych pokarmów, wymagane wydaje się kupno wózka i fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, jednakowoż i do kołysania, bujania malucha do snu. Foteliki dziecięce to tudzież obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeśli jeździ w nim dziecko, jakie nie zakończyło dwunastego roku życia i nie przekracza 150 cm. Wzrostu – sprawdź fotelik britax. Jeśli będziemy przewodzić dziecko bez niego, możemy zostać ukarani mandatem. Niemniej jednak nie to jest prawdopodobnie najważniejsze – foteliki samochodowe po prostu gwarantują dziecku większe bezpieczeństwo, a na tym z pewnością nie należałoby oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei niezwykle złożony temat.

Wybierając trafny wózek powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość oraz wiek dziecka, niemniej jednak też oraz stworzony przez nas prywatny styl życia. Jeśli posiadamy drobne mieszkanko, w którym stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro oraz wielokrotnie podróżujemy-wózek składany będzie idealny.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w których jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w których mogą siedzieć. Jednak sam wózek to nie wszystko, na rynku wolno dostać dużo dodatków. Czy są one niezbędne, decyduje sam rodzic. Tak w takim razie przed deszczem i nadmiernie ostrym słońce może ochronić szczególna parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na kompletny wózek, nie pozwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, jesteśmy w stanie założyć też moskitierę. Z pewnością przyda się też bagażnik, w jakim można schować pieluszki oraz butelkę, kiedy wybieramy się na spacer.

Dodaj komentarz