Wiem co jest dobre dla ciebie. Sprawdź zdrowy blog – Reiki

Zdrowa dieta wcale nie musi być trudna. Co jeść żeby czuć się zdrowo. Powinniśmy przestrzegać kilku prostych wskazówek.

Na początek ograniczmy spożywanie przewożonej żywności. W gotowych daniach znajdziemy mnóstwo zbędnych kalorii, soli i konserwantów. A zatem co powinno się znaleźć w naszym codziennym jadłospisie. Postawmy na świeże warzywa orazi owoce. Są pełne witamin i mikro elementów. Jedzmy też produkty pełnoziarniste. Znajdziemy w nich błonnik. On co prawda nie ma za dużo wartości odżywczych, ale wspomaga naszą przemianę materii. Dzięki błonnikowi szybciej czujemy się najedzeni. Tym samym spożywamy zdecydowanie mniej. Błonnik też wspomaga pracę naszych jelit. Dlatego powinny go spożywać ludzie mający duże kłopoty z zaparciami.

Dlaczego warto uprawiać sport regularnie.

Coraz częściej prowadzimy siedzący tryb życia. Przez to cierpi nasze zdrowie. Szybko pojawiają się zbędne kilogramy. Ćwicząc regularnie poprawiamy naszą kondycję. Nasza figura poprawia się. Nie musimy też walczyć z bólami kręgosłupa.

Ale sport wpływają nie tylko na nasze ciało. Ćwicząc sprawiamy, że w naszym mózgu wydzielają się endorfiny nazywane hormonami szczęścia. A zatem po ćwiczeniach czujemy się bardziej zadowoleni z życia. Dlatego powinniśmy trenować zimą. Gdy brakuje nam witaminy D. I walczymy z sezonową depresją. Co więcej po zimie nie będziemy zmuszeni borykać się z niechcianymi kilogramami.

Po więcej informacji zapraszam na stronę Reiki.org.pl, gdzie znajdziesz ciekawe poradniki.

Dodaj komentarz