W której branży założyć jednostkę gospodarczą?

Jeżeli pragniemy by biznes w naszym kraju rozwijał się na podobnym poziomie jak ma to miejsce aktualnie w Europie zachodniej niezbędne są w tym wypadku głębokie zmiany bez których niestety przenigdy nie dojdziemy do tych państw. Dystans dzielący nas, a Europę jest już teraz obecny i trudno powiedzieć kiedy tak właściwie taki stan rzeczy się zmieni. Na chwilę bieżącą niestety nie czyni się jakichkolwiek zmian w tym kierunku by interes był szeroko dostępny dla naszych rodaków, przez co niestety nieduża część naszych rodaków intryguje się zakładaniem aktywności gospodarczej i prowadzeniem jej na masową skalę.

Na tym cierpi również nasza idealna gospodarka, która powinna się wprost opierać na prywatnych biznesmenach a tymczasem tych na stworzonym przez nas rynku jest niewielu i trudno powiedzieć czy w tym wypadku cokolwiek się zmieni. Na chwilę obecną nic na to nie wskazuje, co nie zmienia faktu, iż być może doczekamy się zmian dzięki którym sytuacja ta ulegnie zmianie na korzyść to właśnie dzięki czemu przedsiębiorczość będzie w Polsce rozkwitać co jest z pewnością marzeniem większości osób w naszym kraju – wypróbuj zarabianie na biżuterii. Jeśli zmiany w prawie dotyczącym aktywności gospodarczej będą posuwać się w dalszym ciągu w takim tempie to kłopotliwe szybko ma okazję się okazać, iż skonstruowany przez nas biznes będzie z roku na rok stać na coraz to niższym poziomie, co już teraz jest niestety zauważalne.

Niestety w naszym kraju prawo gospodarcze kuleje co odbija się w obszernej mierze na przedsiębiorcach, którzy nie mogą w swobodny sposób zakładać aktywności gospodarczej bowiem to najzwyczajniej w świecie jest niemożliwe naturalnie ze względu na kulejące prawo. Musiałoby pod tym względem dojść do dużej grupy zmian, dzięki jakim wolno byłoby śmiało ogłosić, że dorównujemy zachodniej Europie, jednak na chwilę obecną tak nie ma i trudno przypuszczać kiedy takich czasów dożyjemy. Na chwilę obecną powolność zmian niestety niekorzystnie wpływa na osoby, jakie były zaciekawione dotąd zakładaniem działalności gospodarczej ponieważ w większości przypadków osoby te zniechęciły się do prowadzenia działalności gospodarczej, czemu rzecz jasna nie można się dziwić.

Dodaj komentarz