W jakim miejscu stosuje się prasy krawędziowe?

Jednym z w większości wypadków zadawanych fabrykantom wątpliwości w sprawie blach trapezowych jest pytanie o ich dobry sposób montażu i gromadzenia blach w okresie otwarcie poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeśli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (w najwyższym stopniu trzy do czterech tygodni od daty produkcji), należy rozciąć zapakowanie, w którym odnajdują się blachy i ustawić je pod nieznacznym skosem, żeby zapewnić spływanie ewentualnym wodom opadowym.

Jeśli zaś okres między produkcją a montażem blach trapezowych ma być dłuższy, wtedy potrzebne jest rozcięcie paczki, w której blachy zostały dostarczone przez fabrykanta. Potem między arkuszami należy umieścić listwy dystansowe, by umożliwić niewymuszony przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie wolno kłaść paczki z blachami trapezowymi dosadnie na ziemi, a arkusze wypada przechowywać w miejscu pewnym, przewiewnym i suchym, żeby nie doprowadzić do zniszczenia blach przez działanie czynników środowiskowych. Jedną ze spraw, która w największym stopniu intryguje zdobywających blachy trapezowe, jest sposób gromadzenia blach między zakupem a montażem. Niejednokrotnie z powodów technicznych lub też budżetowych nie są w stanie bowiem zainstalować blach na dachu dosadnie po zakupie – w pierwszej kolejności przetestuj chmpolska.pl – prasy krawędziowe. W głównej mierze, nie przystaje blach kłaść bezpośrednio na ziemi, ponieważ ma prawo doprowadzić to do szeregu defektów chemicznych oraz blokuje odpływ potencjalnych wód opadowych, które mogą znaleźć się w paczce. Poza tym, nie można pozostawiać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do kompatybilnego i bezpiecznego przechowywania pragną wolnego dostępu powietrza.

Jeśli blachy mają odnajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli jednak kupujący planują trwające dłużej przechowywanie blach przed montażem, muszą bezdyskusyjnie umieścić między pojedynczymi arkuszami listewki dystansowe, aby umożliwić swobodny dostęp powietrza do blach.

Dodaj komentarz