W jaki sposób wybrać lekarza prowadzącego ciążę?

Na początku ciąży należy udać się do doktora, od pierwszych dni istotna jest stała kontrola oraz opieka ginekologa, albowiem dobra kondycja matki wpływa na zdrowie stworzonego przez nas jeszcze nienarodzonego malucha. Lekarz ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca brzemienności, jeżeli wszystko będzie następowało dobrze. Tudzież jeśli pojawiłyby się jakieś gmatwaniny, często pozostajemy pod opieką ginekologa, położnika w szpitalu bądź też klinice, do jakiej trafmy.

Wybór lekarza ginekologa ma obowiązek być rozważny oraz przemyślany, niezwykle ważne jest zapisanie się do lekarza znajdującego się w pobliżu stworzonego przez nas miejsca zamieszkania. Istotne jest to w głównej mierze wobec tego, że w późniejszym okresie, kiedy tak właściwie już trudniej nam się poruszać, powinniśmy bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, w następstwie tego dalsze dojeżdżanie staje się dokuczliwe – usg ciąży 3D Poznań. Już podczas pierwszej wizyty doktor ma obowiązek zapisać kobiecie podstawowe i potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu witaminy.

Pierwszym z zapisanych lekarstw już przed ciążą powinien być kwas foliowy, który chroni dziecko przed powstawaniem istotnych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa chodzi się co miesiąc, później co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Wypada pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego i wykonywać je regularnie. Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, i raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W okresie 24-26 tygodnia ciąży doktor ma obowiązek skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to polega na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glukozą. Wspomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, która wymaga od kobiety przyjmowania wielu leków oraz zmiany diety. Ponadto około trzech, czterech razy w ciąży egzekwowane jest test USG, około 12 tygodnia, po 22 tyg ., 30 tyg. oraz ewentualnie przed samym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz