W jaki sposób taniej kupować? Sprawdź zniżki i kupony promocyjne

Kochamy robić zakupy w wskazanych sklepach. Nieraz jeździmy tam, gdzie mamy najbliżej, a czasami tam, gdzie ceny są najkorzystniejsze, gdzie propozycja jest najciekawsza. Sklepy – zwłaszcza te gigantyczne robią wszystko, by kontrahenta zachęcić do zakupów, żeby przyciągnąć go, żeby przykuć jego uwagę.

Kwestią pospolitą są w następstwie tego gazetki promocyjne, ulotki. Coraz popularniejsze są także bony promocyjne. Takie bony wprowadzane są zwłaszcza w hipermarketach. Dostarczane są one w pewnych sytuacjach bezpośrednio do domu klienta – by nakłonić do przyjścia do sklepu oraz zrobienia zakupów, wysyłane pocztą bądź po prostu rozdawane w sklepie. Nie jest to jednakże czynność codzienna. Takie kupony rabatowe przyznawane są klientom z jakiś okazji – na przykład następnych urodzin sklepu, znaczących świąt, okazji. Takie bony promocyjne dostają też stali klienci – przetestuj abra gazetka. A takich jest przecież wielu. Każdy punkt sprzedaży ma jakkolwiek bazę takich ciągle korzystających z naszej oferty kontrahentów. Należałoby wiec do takiej bazy należeć.

Nieraz wystarczy najzwyczajniej w świecie pójść do wiadomości i zgłosić ten fakt. Każdy sklep reklamuje się – swoją markę, towary. W dzisiejszych czasach jest to nieodzowne. Jedynie w taki sposób o danym sklepie może usłyszeć wielu konsumentów. Reklamy są wobec tego oraz w sklepach, i w telewizji oraz w radio. Reklama jednakże to nie wszystko. Kontrahenta należy jeszcze zachęcić. A takich sposobów na zachęcenie jest nadzwyczaj wiele. Jednym z nich są na przykład kupony rabatowe.

Jeżeli kontrahent otrzyma takie bony za sam fakt robienia zakupów w owym czasie z rozkoszą będzie powracał do sklepu, z rozkoszą będzie robił w nim zakupy – nawet jeżeli będzie musiał dojechać, jeśli inny punkt sprzedaży, równie duży oraz przyzwoicie wyposażony jest bliżej. Bony uprawniające do zniżki to niezwykle przydatna forma zachęty. Konsument może takie bony wykorzystać w wyznaczonym przez siebie momencie.

Czasem takie bony to po prostu zniżka kilkuprocentowa na wszelkie zakupy. Jeżeli mamy kilka takich bonów możemy je połączyć i mieć zniżkę większą. Bony promocyjne to oszałamiająca reklama przyciągająca klientów. Należałoby takie bony wykorzystywać. Jest to także forma oszczędności.

Dodaj komentarz