W jaki sposób poprawić wytrzymałość organizmu?

Co parę miesięcy mamy do czynienia ze wzmożonymi wypadkami zachorowań na grypę. Sezon ‚na grypę’ rozpoczyna się w jesieni, kiedy rozpoczyna padać deszcz, temperatura jest zmienna, w powietrzu wilgoć, a my nawet nie wiemy jak się ubrać adekwatnie do pogody, skoro poranki są chłodne a w ciągu dnia ciepło. Dochodzi nieraz do przegrzania, bądź wychłodzenia organizmu ludzkiego, chwytamy katar, a zaraz po nim nadchodzą następne symptomy grypy bądź grypopochodnych chorób. Grypa jest chorobą zaraźliwą, wywoływana przez wiele szczepów wirusów. Lekarze uwydatniają, że wirus tzw. świńskiej grypy, jaki spowodował panikę w wielu krajach, aktualnie ma formę prostego wirusa grypy, chociaż nie można wyeliminować, że każdy z wirusów może się w pewnym momencie przekształcić w wirusa opornego na leczenie oraz zaatakować całkiem nieoczekiwanie. Medycyna poleca jesienne szczepienia przeciwko grypie, przede wszystkim osobom starszym oraz dzieciom.

Co roku opracowywana jest pionierska szczepionka, bo wirusy grypy zmieniają się. Nie jest ona imponującym rozwiązaniem, chroniącym w stu procentach organizm człowieka, jakkolwiek kiedy zaszczepiona osoba zachoruje na grypę, jej przebieg jest łagodny, a choroba nie opuszcza spustoszenia w organizmie. Profilaktyka jest niezwykle znacząca, w następstwie tego by zachować w okresie grypowym zdrowie, należy przestrzegać kilku prostych zasad – pierwszą z nich jest http://lunazyna.pl/.

Częste mycie rąk jest podstawą higieny, należy unikać ekstrawertycznych powitań, unikać miejsc niezmiernie zaludnionych, jak kina, galerie, duże sklepy – tu niesłychanie łatwo złapać wirusa. Mieszkanie powinno być niejednokrotnie wietrzone, a nasza dieta bogata w owoce i warzywa. Choroba objawia się bólami głowy, mięśni, katarem, zapaleniem gardła, przyrostem temperatury ciała. Chory bezwzględnie powinien pozostać przez parę dni w domu, w trosce o swoje zdrowie, a również swoich wspólników. Nienależyte wyleczenie grypy grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, powikłaniami, jak uszkodzenie mięśnia sercowego, problemy z nerkami, zapalenie stawów oraz wieloma innymi poważnymi schorzeniami.

Dodaj komentarz