W jaki sposób oszczędzać? Instytucje finansowe wesprą w działaniach

Coraz to częstszym produktem proponowanym w bankach jest konto ze zwrotem kilku procent za dokonane zakupy, bądź też opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, żeby kontrahent zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, w związku z tym takie konto, aby uczynić tą ofertę. Mimo to abym mógł otrzymywać takiego rodzaju zwrotu za płatności w sklepach muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwstawnym razie nie pozyskam zwrotu. Jest to praktyczna opcja, albowiem nie trzeba zbierać paragonów. Niestety w szeregu przypadków jest tak, że kwota zwrotu nie może przekraczać pewnej sumy zwykle ok 60 zł miesięcznie. Inne banki dają premię roczną, nieliczne instytucje finansowe nie maja limitu na zwrot i wtedy jest ot w samej rzeczy opłacalne. Niemniej jednak postać lubiąca oszczędzać na zakupach z pewnością ucieszy nawet z niewielkiej kwoty, jaką uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeżeli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – więcej na domenie https://kobieta.interia.pl/porady/news-konto-czy-lokata-sprawdz-co-bedzie-lepsze-dla-twoich-oszczed,nId,1582151 – Konto czy lokata, sprawdź co będzie lepsze dla twoich oszczędności. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju niestety nie jest najlepsza oraz nie zapowiada się, aby w niedługiej przyszłości zmieniło się na poprawniejsze, dla tego także obywatele naszego kraju są coraz znacznie bardziej podatni na różnego typu rabaty, czy zwroty za zakupy. Trochę większe zwroty są dostępne w kartach kredytowych, jednakże płacąc kartą zaciągam dług, który jest oprocentowany. Mam, co zgodność z rzeczywistością czas bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w jakiego czasie mogę wyrównać rachunki zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu żadnych odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Selekcjonując tę opcję nie mam ograniczeń, co do kwoty zwrotu na miesiąc. Również punkty sprzedaży pozwalają zaoszczędzić na zakupach i wręczają swoim kontrahentom bony rabatowe bądź organizują różnorodnego typu akcje np. zbieranie nalepek, których stosowna ilość uprawnia do nabycia jakiegoś artykułu za pół ceny lub też gratis.

Oczywiście po jednym zakupie nie uzyskam od razu właściwej ilości punktów, aby móc skorzystać z promocji, lecz po dwóch lub też trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Następnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, jakie wolno zakupić przy kasie w niektórych marketach za nieco mniejsza sumę niż rzeczywista wartość, a później taki bon wolno komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest wiele i dużo innowacyjnych sposobów pojawia się od producentów i marketów, jednakże pamiętajmy, iż wszystkie upusty i tak już wcześniej zostały wkalkulowane przez duże sieci marketów.

Dodaj komentarz