Stylowy dom – zainwestuj w drewniane schody

Szczęśliwi właściciele wysokich mieszkań są w stanie powiększyć swoja przestrzenie mieszkalną przez zamontowanie tak nazywanej antresoli, inaczej niemalże wybudowanie akcesoryjnej kondygnacji. Jest to przede wszystkim praktyczne w mieszkaniach o niedużej powierzchni, natomiast istotnej kubaturze, wynikającej z kolosalnej wielkości pomieszczeń. antresola nie musi rozpościerać się nad kompletnym lokalem, wystarczy nieraz nadbudowanie częściowego pięterka, żeby zdobyć na przykład miejsce na sypialnię.

Wydatnym wyzwaniem jest dobranie i opracowanie dobrych schodów na antresolę. Rzecz jasna powinny być to wikpol-ns.pl – schody drewniane, które są stosunkowo lekkie i bezproblemowe w montażu. Poza tym, drzewo jest materiałem dającym ogromne możliwości, jeśli chodzi o opracowanie kształtu i wielkości stopni. Schody powinny być uzupełnione akcesoryjnymi szczegółami, takimi jak poręcz i balustrada zamykająca pięterko. Stopień nachylenia schodów dobierany jest w zależności od wysokości antresoli oraz możliwości wykorzystania na dole przestrzeni, do jakiej przylegają schody.

Nawet jeżeli wysokość mieszkania nie zezwala na wykonanie pełnego pięterka, wolno opracować pomieszczenie dwupoziomowe, o niedużej różnicy poziomów, chociażby pół metrowej. Zawsze urozmaica to wnętrze, dodaje mu wdzięku oraz pewnej indywidualności. Sprzeczność poziomów w pokoju lub apartamencie naznaczona być może paroma schodkami biegnącymi wzdłuż granicy obu podług. Drewniane schody w pomieszczeniu wykorzystywane być mogą jako dodatkowa półka, podest pod kwiaty lub najzwyczajniej w świecie siedzisko. Drzewo, z którego wykonane zostały schody powinno być takie samo, jak materiał wyeksploatowany do zrobienia podłogi, ewentualnie przynajmniej zgrane z nim kolorystycznie.

Drewno jest przyjemne w dotyku, powoduje wrażenie ciepła. Drewniane schody w pokoju zachęcają do chodzenia po nim boso, dodają pomieszczeniu przytulności i intymności. Bardzo porządnie będą prezentować się razem z położonymi na nich ozdobnymi, wygodnymi poduszkami. Do właściciela lokalu mieszkalnego należy wybór zabezpieczenia przestrzeni drewnianych schodów – za pomocą pasty lub lakieru.

Dodaj komentarz