Śmiech to zdrowie – sprawdź, gdzie odnaleźć zabawne materiały

Nawet nie wyszukując potwierdzeń leczniczych, z własnych obserwacji zdajemy sobie sprawę z tego, że mieszkańcy weseli, szczęśliwi, podchodzący do siebie z dystansem, żyją dłużej oraz w lepszym zdrowiu. O niejednym znajomym, koleżanki jesteśmy w stanie powiedzieć, że jest urodzonym optymista, o innym, że jest zrzędliwą figurą.

Optymiści, percypujący świat w chromatycznych odcieniach, nie przejmują się nazbyt niepowodzeniami, komplikacjami, starając się odnaleźć wyjście z każdej sytuacji. Nie podlegają długookresowemu stresowi, wyszukują poprawy nastroju w rozrywce mającej rozkoszną formę – komedie, powieści z ilością humoru. Defetyści, traktują każde niepowodzenie jako klęskę życiową, wpadając w przygnębienie, nawet w depresję. Tak jak grupa ludzi otwartych na życie nie pragnie lekarstwa, ponieważ sama sobie wspomoże własnym szczęśliwym usposobieniem, tak dla drugiej grupy wyraźnie zalecona ma być śmiechoterapia, przy pomocy której organizm oczyszcza się ze szkodliwych emocji, która pozwala na odnalezienie właściwej perspektywy widzenia otaczającego świata – przywraca codzienność i wiarę w siebie – tutaj rekomendujemy memy oraz najzwyczajniej w świecie Internet, serdecznie zapraszamy na witrynę dziwne zdjęcia, w jakim miejscu króluje śmiech. Na świecie funkcjonuje już paręset grup terapeutycznych prowadzących terapię w największym stopniu dostępnym oraz bezpłatnym lekarstwem, którym jest śmiech.

Lekarze już dawno zauważyli, że pacjenci, którzy przechodzą rekonwalescencję po przebytych choróbskach, a mają pogodne usposobienie, prędzej dochodzą do pełnego zdrowia, niż pacjenci, jacy żyją swoją chorobą, dzieląc się nią ze wszystkimi naokoło, uważając ją za najważniejszą przypadłość własnego życia. Skąd taka sprzeczność? Mówi się, że śmiech oraz radość w dużych ilościach dodaje energii życiowej, otwiera nas na innych, pozwala optymistycznie patrzeć na istnienie, oczyszcza naszą idealną aurę, umacnia duszę. Śmiech zezwala na zapomnienie o przyziemnych rzeczach, o większych i mniejszych komplikacjach, człowiek staje się zdrowszy. Przez śmiech pozyskujemy inną perspektywę spostrzeżenia otaczającego nas świata, zaczynamy go widzieć w jaśniejszych oraz weselszych barwach. Ludzie, którzy nie potrafią się śmiać, naokoło siebie widzą tylko komplikacje, pogłębiają wyłącznie swoje problemy. Szybciej dopada ich stres, załamania nerwowe. A to już jedynie parę kroków do przeróżnych chorób. Każdy z nas powinien sobie przepisać codzienną dawkę humoru, by polepszyć sobie komfort życia

Dodaj komentarz