Skoki spadochronowe i treningi AFF – para lub solo?

Duża grupa zafascynowanych skokami spadochronowymi ludzi pragnie, chociaż raz w życiu tego uskutecznić. Połowa z nich nigdy tego nie robi, albowiem gdzieś w wiarygodnym czasie, inspekcję przejmuje strach, jaki wyraża wątpliwości, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy na pewno w czasie ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy skacze się samemu, wolno posiadać wątpliwości. Kiedy natomiast decyduje się na skoki w tandemie, całe wydarzenie jest podwójnie bezpieczne. Po pierwsze, postać skacząca jest przytwierdzana do instruktora, jaki wszystko za nią robi oraz steruje pełnym skokiem. Po drugie, sam spadochron ma w swojej konstrukcji gigantyczną ilość ubezpieczeń. Spadochron, to tak w samej rzeczy dwa spadochrony, najważniejszy i zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez celowo wykwalifikowaną do tego osobę, tak nazywanego układacza.

Spadochron umeblowany jest w Cyprys, komputer monitorujący parametry lotu i w razie potrzeby, kiedy koronny spadochron nie pozostaje otwarty w słusznym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest inaczej nazywana jako AFF, innymi słowy Accelerated FreeFall oraz jest jednym ze szkoleń oferowanym przez aerokluby, jakie absorbują się skokami spadochronowymi. Jest również jednym z najpopularniejszych kursów, które wolno przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Szkoli ono w nadzwyczaj ciekawej zdolności, mianowicie ukazuje w jaki sposób zahamować spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu oraz otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, właśnie dlatego uczestnik zdany jest sam na siebie i system zabezpieczający.

Dobrze jest w pierwszej kolejności przejść warsztaty podstawowe o nazwie Static Line, które to umożliwia oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Polega ono na odbyciu trzech, samoistnych skoków, z małej wysokości, gdzie spadochron otwiera się sam w dobrym momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone w zasadzie dla ludzi, jakie pragną w krótkim czasie prędko nauczyć się umiejętności wolnego spadania, a również tych, którzy na serio myślą o kontynuacji sportu.

Dodaj komentarz