Samochodowa diagnostyka komputerowa realizowana w AutoGlob

Samochodowa diagnostyka komputerowa realizowana w AutoGlob przeprowadzana jest na dużym poziomie. Jeśli tylko jakikolwiek kierowca dochodzi do wniosku, że powinien skorzystać z tego rozwiązania, musi zapisywać się na konsultację. Doświadczeni mechanicy podłączą wyspecjalizowany komputer diagnostyczny do komputera pokładowego samochodu.

W efekcie można prędko dowiedzieć się, w jakiej formie jest pojazd a także czy konkretne parametry będą odbiegać od najlepszych, czy też wszystko jest prawidłowe. W wyprodukowanych aktualnie samochodach znajdują się komputery wewnętrzne, mające na celu sterować silnikiem oraz pozostałymi podzespołami. Mają one wbudowane specjalne układy diagnostyczne, ustawiane w ten sposób, by odpowiadać za odpowiednie zakresy pracy dla wszystkich elementów oraz czujników.

Jeżeli jakiś podzespół wykroczy poza zalecane parametry, komputer pokładowy zapisuje właściwy kod błędu w pamięci. To baza do tego, aby kolejno mechanik mógł właściwie zlokalizować awarię. Specjalny komputer diagnostyczny podłączony do komputera pokładowego samochodu umożliwia bezbłędną wymianę informacji. Dane o kondycji auta pozwolą ekspertowi odnaleźć problem i rozpocząć jego usuwanie. Za pomocą diagnostyki komputerowej można chociażby zdiagnozować kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego bądź sterownika silnika. Na dodatek można sprawdzić parametry samochodu w trakcie jazdy. Poszczególne urządzenia diagnostyczne pozwolą zarządzać przykładowo automatycznymi skrzyniami biegów a także systemami klimatyzacji.

Na usługę komputerowej diagnostyki samochodu warto się też decydować przed zakupem auta używanego. W warsztacie można na dodatek skorzystać z usługi mechanika samochodowa z wyprzedzeniem umawiając się na konsultację. Sprawdzone usługi są przeznaczone dla samochodów osobowych oraz dostawczych wszystkich producentów. Pełna oferta umieszczona jest na witrynie warsztatu.

Dodaj komentarz