Pyszne gotowanie – gdzie kupować produkty kuchenne?

Jeśli pragniemy przyjemnie i przytulnie spędzić wolny czas z familią otwarto pomyśleć o wspólnym pichceniu. Takie przygotowywanie posiłków razem z współmałżonkiem i dziećmi to kapitalny sposób spędzania czasu. Możemy na przykład postanowić, że jeden dzień w tygodniu spędzamy wraz, jeśli nie cały dzień to chociaż popołudnie. Mamy prawo zacząć to wspólne zacieśnianie więzi familijnych od gotowania. Zrobienie razem pizzy będzie nie jedynie sympatyczną odskocznią od zwyczajności, jakkolwiek też uczyni, że zrobimy coś apetycznego do jedzenia. Taką pizzę jesteśmy w stanie zjeść przy jakimś fajnym filmie, a w następnej kolejności wraz z naszymi pociechami jesteśmy w stanie wybrać się na wspólny spacer.

Wspólne spędzanie wolnego czasu na przykład przy gotowaniu, daje poczucie bliskości, jakie łatwo zatracić w tym świecie, gdzie wszyscy za czymś gonimy. To także możliwość zaszczepienia w dzieciach pewnych obowiązków, posprzątania po sobie czy też najzwyczajniej w świecie pospolitej wzajemnej pomocy. Ugotujmy coś wspólnie, ponieważ gotowanie to podwójna przyjemność oraz z samej pracy przy preparacjach i z konsumowania tego, co wyszło spod naszych dłoni – przetestuj oliwki kalamata. Kto z nas, gdy był małym szkrabem nie pragnął pomagać mamie w kuchni? Pewno nie znajdzie się taki, jaki nie chciał, wszelkie dzieci zawsze pragną pomóc rodzicom w kuchni.

Zgodność z rzeczywistością jest taka, iż częściej dzieci przeszkadzają niż pomagają, jednak każdy rodzic wie, iż dziecku trzeba dać się wykazać. Trochę przykro, gdy dziecko dorasta i do kuchni wstępuje już wyłącznie, kiedy chce wyjąć coś z lodówki, na przykład jakiś schłodzony napój. Im dziecko jest starsze tym mniej intrygują go kulisy tworzenia obiadu, czy okazałej odświętnej kolacji, po prostu siedzi oraz czeka aż ktoś poda mu jedzenie pod nos. To kłopotliwe tak to już na ogół bywa.

Jednakże, jeżeli pragniemy aby nasze dzieci pokochały gotowanie, aby chciały gotować zawsze bez względu na wiek, musimy tworzyć rzeczy niecodzienne. Nie możemy opierać się wyłącznie na polskiej szablonowej kuchni, musimy wprowadzać innowacje, jakie zaciekawią domowników. Najprzyzwoiciej, gdy po prostu poprosimy dziecko o pomoc. Mało, które odmówi, gdy pomyśli o przygotowaniu pizzy, jakkolwiek za to większość odnajdzie milion wymówek, gdy usłyszy, iż ma tłuc kotlety. Jeżeli pragniemy by gotowanie było pasją musimy umieć tą pasję wyzwolić w członkach własnej rodziny.

Dodaj komentarz