Psycholog, konsultant, trener lub terapeuta?

Większa część ludzi, która zastanawiała się nad pójściem do psychologa, kiedy tak właściwie usłyszy taką maksymę, gotowa jest zrezygnować. To jest najprawdziwsza prawda, że żaden specjalista umysłu ludzkiego nie rozwiąże za kogoś jego kłopotów, ponieważ nie o to tutaj chodzi. Jeżeli dana osoba decyduje się na konkretną terapię, jaka przenigdy nie składa się z jednego spotkania, ale z ich serii, psycholog funkcjonuje na nich z pacjentem stopniowo. Każdy problem oraz jego aspekty są odkrywane krok, po kroku.

Dużo sytuacji jest dogłębnie analizowanych, dzięki czemu specjalista umysłu ludzkiego ma okazję wytłumaczyć, a konsument może od początku do końca zrozumieć, z jakiego powodu niektóre jego reakcje, czy również zachowania są takie, a nie inne. Niezwykle wielokrotnie psychologowie na sesjach terapeutycznych zahaczają o dzieciństwo pacjenta, ponieważ tam właśnie w większości wypadków ukryta jest tajemnica, którą spowodowana jest aktualna rzeczywistość.

Psychologowie mają własne sposoby, o jakich pacjentom mówią wprost, dzięki jakim mogą oni zmienić swoje zachowania. Różnica polega na tym, że psycholog nie karze, nie generuje presji, nie namawia do zmiany zachowania, tylko prezentuje za i przeciw, pokazuje kosztowny wyjścia, jakkolwiek decyzja zawsze należy do pacjent, nigdy do psychologa.

Taka jest ich rola, pomóc zrozumieć, poradzić, pokazać drogi wyjścia, jednak nigdy nie podejmować decyzji za pacjenta. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, wiele ludzi może się obawiać iść na wizytę do psychologa, ze względu na strach przed rozgłosem, że nic mu w życiu nie wychodzi oraz wobec tego poszedł po pomoc. Wielu ludzi myśli, że ujmą dla nich jest coś takiego, jak psycholog http://www.self-psychologia.pl/oferta/psychoterapia-indywidualna oraz obawiają się opinii publicznej. Powinno się raz na zawsze przerwać ten mit, albowiem to, że ktoś zdecydował się na wizytę u psychologa, świadczy oczywiście, paradoksalnie o jego dojrzałości emocjonalnej. Jeśli dana figura dostrzega, że zdarzają jej się w życiu sytuacje, z którymi w żaden sposób nie może sobie dać rady, oraz zaświadcza, że pomoże jej tylko psycholog, to oznacza to aż tyle, że jest ona świadoma siebie, własnych pragnień, a w głównej mierze swoich braków.

Taka postawa jest zdecydowanie lepsza, niż głębokie przekonanie o tym, że inna osoba poradzi sobie w każdej sytuacji oraz z uporem fanatyka, będzie pokazywała wszystkim, naokoło jaka jest silna i zaradna, a w zaciszu własnego domu zacznie płakać, wpadnie w furię lub też nawet depresję, ponieważ będzie miała już dosyć pokazywania własnego ja, ukształtowanego przez zakładanie maski. Osoby, które decydują się na wizytację u psychologa, absolutnie nie powinny się tego obawiać, albowiem również psychologa obowiązuję tajemnica zawodowa oraz ogólna dyskrecja, gruntownie tak, jak każdego innego doktora.

Komentarze i opinie od Was

  1. Twoje dziecko ma problemy? W takim razie dobrze byłoby zgłosić się właśnie do nas – nieustraszone.eu – zajęcia dla dzieci gdańsk. Szczególnie, że organizujemy rozmaite zajęcia dla ludzi na różnym etapie ich życia. Bardzo często przeprowadzane są zajęcia dla dzieci oraz młodzieży, które zmagają się z rozmaitymi przeciwnościami losu. Przy pomocy naszych specjalistów wszystko może być jednak skrupulatnie rozwiązywane.

Dodaj komentarz