Praktyczne instalacje gazowe LPG

Miksery gazu to idealna opcja zastępcza dla gazu ziemnego, o czym stara się przekonać marka IT GAS Inter Tech Gas. Z tego powodu też przedsiębiorstwo oferuje zakładanie instalacji na gaz płynny LPG razem z mikserem gazowym LPG. Pozwala to uniknąć strat związanych z brakami w dostarczaniu gazu ziemnego. Inne właściwości miksera to: podwyższenie kaloryczności gazu ziemnego, całkowite zastąpienie gazu ziemnego gazem płynnym LPG, zredukowanie kosztów paliwa dzięki wolnemu rynkowi paliw płynnych, swoboda w wyborze dostawcy gazu płynnego, zero konieczności zmieniania ustawienia palników i kotłów.

Ogromną zaletą jest też zero opłat stałych za przesyłanie gazu ziemnego. Wyłącznym kosztem jest bowiem koszt zużytego gazu LPG. Klienci decydujący się na to rozwiązanie jakim jest alternatywa dla gazu ziemnego mają możliwość zamówić mniejszą ilość gazu ziemnego oraz pokrywać szczyty gazem płynnym. Instalacje na gaz płynny wraz z mikserem POM idealnie sprawdzą się jako backup. Gaz płynny propan jest o wiele tańszy w wykorzystaniu niż gaz ziemny. To wolnorynkowy nośnik energii, za jaki nie ma opłat stałych. Użytkownik płaci wyłącznie za to, ile rzeczywiście zużył.

Gaz ten jest też w większej mierze kaloryczny. Mikser POM wymiesza gaz płynny propan ze sprężonym powietrzem oraz wytworzy w ten sposób gaz o takich samych właściwościach jak gaz ziemny. Nie trzeba w takim razie wymienić lub przezbroić palnika. Przełączanie między gazami jest automatyczne. Takie atuty powodują, iż opłaca się zaopatrzyć w maszynę.

Dodaj komentarz