Pomoc w ciężkich chwilach – usługi pogrzebowe oraz przewóz zwłok

Bowiem coraz to więcej polaków odjeżdża w różnych intencjach poza granice kraju, to przykre, także zwiększa się procent tych, którzy oczywiście gdzieś tam, na zawsze odchodzą, bez rozstania z najbliższymi. Przeróżne są przyczyny zgonów – nieszczęśliwe wypadki, choroba, w wyniku przewinień, zamachów terrorystycznych, działań wojennych. Jedyne, co można w takim momencie uczynić, to zorganizować transport zwłok do Polski, do rodzinnej miejscowości oraz zająć się pogrzebem. Ze względu na karkołomne procedury sprowadzenia ciała ludzkiego, najprawidłowiej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej jednostce gospodarczej – niemal każdy zakład pogrzebowy umie to ekspresowo i sprawnie zorganizować. Internacjonalny przewóz zwłok wymaga załatwienia wielu formalności, w czym wspomoże zakład usług pogrzebowych.

Wymagane są zezwolenia krajowych urzędów, konsularne odprawy trumien ze zwłokami lub ewentualnie urn z prochami, ktoś musi reprezentować rodzinę w polskiej jednostce dyplomatycznej, w kraju, w którym nastąpił zgon, dokumenty muszą być przetłumaczone i zalegalizowane, nieodzowne jest przeprowadzenie odprawy sanitarnej, granicznej.

Trzeba pamiętać, że trumny do przewozu zwłok muszą posiadać dobre certyfikaty potwierdzające wymogi międzynarodowego transportu zwłok.

Ze względu na zakres swojej pracy zawodowej, bądź wakacyjne plany, ludzie niemało podróżują po kraju oraz zagranicy. Tempo życia narzuca korzystanie z przeróżnych środków komunikacji, samolotów, wozów – zdarzają się wypadki losowe, absolutnie niezawinione przez ofiary, jednak także wypadki, do jakich ofiary przysporzyły się poprzez swoją niefrasobliwość, lekkomyślność. Aby spełnić ostatnią posługę wobec kogoś bliskiego, który odszedł, zginął poza granicami kraju, bliscy powinny pokonać wiele urzędowych wymagań, o jakich przecież do tej pory nie mieli potrzeby wiedzieć. Zakład pogrzebowy jest firmą, która ma bieżące rozeznanie w regulacjach – przewóz zwłok do kraju poddany jest wielu biurowym procedurom.

Konieczne jest zgromadzenie wielu dokumentów certyfikujących, legalizujących, zezwalających, a na dodatek powinny one być przetłumaczone. Dla rodziny, internacjonalny transport zwłok ma okazję być traumatycznym doświadczeniem, obojętnie od faktu straty bliskiej osoby. Wobec tego odpowiedniej przekazać przeprowadzenie wszystkich procedur włączając ze sprowadzeniem zwłok kompetentnej firmie.

Dodaj komentarz