Pliki w chmurze – czy warto?

Co to w komplecie jest sekwencer komputerowy? To urządzenie do pracy poza czasami rzeczywistym przeznaczone dla muzyków wykorzystujących z systemu Windows. W sekwencerze nie gramy niczego na żywo, konstruujemy z uprzednio przygotowywanych próbek dźwięku. Czyli pojedynczych ciosów strun gitary, poszczególnych uderzeń bębnów, pianina, czegokolwiek. Potem próbki, w bankach skończonych dźwięków otwieramy w sekwencerze i ustawiamy tak nazywane noty na matrycy.

Wstawione noty, odtwarzają dźwięk pasujący dźwiękowi na swojej linii. Całość odbywa się bez obsługi MIDI i jest czystym próbkowaniem analogowym. Sekwencery służą w zasadzie do tworzenia perkusji, nic jednakże nie stoi na przeszkodzie żeby próbki brzmień nie były perkusyjne. Mamy prawo sami nagrywając akordy, na przykład klawiszy, zapętlać dowolnie w sekwencerze, tworząc tym samym nowoczesne interesujące brzmienia oraz efekty. Próbka ma prawo być dowolnym dźwiękiem, nagranym w rozmiarze nieskompresowanym. Gdzieś niemniej jednak wypada nagrane przez nas pliki przechowywać oraz tu mamy do wyboru albo dyski zewnętrzne, lub dyski internetowe czy także wyjątkowe serwery, które pozwalają na zapis znacznej ilości materiału oraz wykorzystywanie z niego w każdej chwili, w dowolnym miejscu na świecie i na każdym komputerze bez przymusów ciągłego noszenia ze sobą dysku. Coraz to popularniejszym sposobem na odświeżenie wizerunku naszego starego komputera, stają się barwne, wymienne obudowy które z łatwością możemy zainstalować w stworzonym przez nas komputerze samodzielnie.

Proponowane w różnych odcieniach, z pewnością wniosą odrobinę życia, do stworzonego przez nas szarego komputera. Już w czasie zakupu przenośnego laptopa, możemy dowiedzieć się czy jest przystosowany do tego, aby można było w nim samodzielnie dokonać zmiany obudowy. Wymiana trwa dokładnie parę sekund, wystarczy zaledwie parę ruchów, żeby stworzony przez nas dotychczas czarny komputer, stał się czerwony, różowy bądź biały. Pytanie jednak, czy obudowa jest naprawdę taka ważna? Oczywiście, możemy robić co chcemy, jednak bardziej ważne jest to, żeby zadbać o wnętrze komputera, a w głównej mierze dane jakie w nim przetrzymujemy.

W tym celu trafnym rozwiązaniem jest skorzystanie na przykład z usługi cloud, inaczej po prostu wirtualnych serwerów, na jakich jesteśmy w stanie przetrzymywać dane z komputera i wracać do nich kiedy tak właściwie tylko chcemy, z miejsca jakiego jedynie pragniemy, niekoniecznie z naszego komputera – więcej na czym jest cloud computing. Serwery w chmurze umożliwiają logowanie wszędzie, wystarczy znać dane i już jesteśmy w stanie korzystać. W razie awarii stworzonego przez nas peceta dane nie znikną, a to powinno być dla nas najważniejsze.

Dodaj komentarz