Osobiste przedszkole i szkoła – poprawny pomysł

Dla wielu młodych rodziców, którzy są aktywni zawodowo, wielkim problemem jest, z kim pozostawić swoje dziecko z godzinach pracy. Dużo osób decyduje się na zatrudnienie opiekunki do potomka/niani, wówczas jednakże maleństwo nie ma typowego kontaktu z równolatkami, zaś jego wychowanie społeczne, jak i normalna edukacja przebiegają całkiem inaczej. W związku z tym znaczna ilość ludzi decyduje się na to, żeby zapisać swoje dziecko do żłobka, potem zaś do przedszkola. Latorośle przebywają tam pod stałą opieką oraz nadzorem osób opiekunów, którzy posiadają odpowiednie po temu wykształcenie, na ogół ze studiami z pedagogiki przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Są to osoby wykwalifikowane, wielokrotnie z już pomocnym doświadczeniem.

Organizują oni dzieciom cały czas, jaki przebywają w żłobku/przedszkolu. W żłobku oczywiście będzie to niemalże nieustanna opieka, jednakże już w przedszkole są to dzieci przynajmniej trzyletnie, opiekunowie aranżują im wobec tego czas, który po największej części poświęcają na zabawę, które jednakże ma także na celu przysposobienie dzieci, jak oraz nauczenia rozmaitych rzeczy – rekomendujemy Przedszkole Świat dziecka. Można już wtedy zacząć naukę czytania, liczenia, nazywania poszczególnych przedmiotów, jak i coraz to powszechniejsze – nauka numerów alarmowych.

Wielu rodzicieli staje przed poważnym dylematem. Gdy już ma się tę możliwość, żeby wysłać dziecko do przedszkola, pojawia się problem, czy wysłać je do prywatnego, czy także może do publicznego. Osoby, które mają stałą i w istocie niezwykle dobrze płatna pracę, wielokrotnie nawet się nie zastanawiając zanadto długo zapisują dziecko do prywatnej placówki.

Należy się jednakże liczyć z tym, że taka decyzja zawsze będzie kosztowała znacznie więcej. Prywatne przedszkola liczą sobie więcej za opiekę nad dzieckiem, jednak przekłada się to także na jakość. Przede wszystkim płacąc więcej, można od takich placówek również wymagać większej uwagi dla własnego dziecka Jest mniej akceptowanych dzieci, więc i opieka jest bardziej uważna. Choć nie należy tego przekładać w ten sposób, że w przedszkolach publicznych skoro jest znacznie mniejsza opłata, to jakość opieki jest gorsza. Jest ona współmierna.

Dodaj komentarz