Odżywki i witaminy – dieta, włosy i cera

Określenie suplementu diety słyszy się obecnie coraz częściej. Stało się bardzo atrakcyjne za sprawą reklam telewizyjnych, prasy i Internetu. Jednak co to tak naprawdę oznacza? Wedle definicji stosowanej przez Krajową Radę Suplementów oraz Odżywek suplementy diety to towary zawierające substancje odżywcze, które mogą popierać stworzoną przez nas codzienną dietę. Jest to źródło witamin i minerałów, skondensowanych w dobrej do spożycia formie. Wbrew ogólnemu przekonaniu nie są to jednak leki.

Mylne podporządkowanie ich do grupy substancji leczniczych ma okazję wynikać z faktu, że najczęściej, oraz w największym wyborze, można je znaleźć w aptekach. Zasadnicza różnica polega na tym, że o wprowadzeniu suplementu na rynek decyduje Główny Inspektor Sanitarny, a nie Urząd Rejestracji Leków oraz Produktów Biobójczych. Koronnym zadaniem wspomagaczy diety nie jest leczenie konkretnych schorzeń a tylko wspomaganie i wzbogacanie stworzonego przez nas organizmu we właściwe minerały oraz elementy odżywcze, jakich może nam brakować na przykład z powodu sezonowych zmian pogody bądź deficytów niektórych składników takich jak na przykład błonnik – na kłopoty z włosami rekomendujemy tabletki na porost włosów. Dostarczanie ich za pomocą skondensowanej dawki konkretnego składnika w formie tabletki bądź syropu ma tę przewagę, że jednorazowo dostarczamy o wiele większą porcję aniżeli gdybyśmy mieli znaleźć ją w naszej codziennej diecie. Przy doborze suplementów diety warto jednakże być ostrożnym oraz wybierać produkty tylko znanych oraz przetestowanych marek, które gwarantują suplementy najwyższej jakości. Należy także pamiętać, by przyjmować wyłącznie dawkę podaną na opakowaniu lub też zasugerowaną przez lekarza.

Jeśli będziemy działać zgodnie z zaleceniami, wspomagacze diety gwarantują nam zdrowie i kondycję. Coraz częściej lekarze oraz naukowcy postulują, by to właśnie one stanowiły podstawową profilaktykę w utrzymaniu zdrowia na właściwym poziomie, zgodnie z zasadą, że przyzwoiciej zapobiegać aniżeli leczyć. Jeśli dostarczymy naszemu organizmowi stosownych, brakujących składników, mamy większą pewność, że unikniemy później licznych schorzeń oraz chorób.

Komentarze i opinie od Was

  1. Kobiety zawsze mają i będą mieć jakieś kompleksy. Czy to związane z wyglądem, czy to te dotyczące kariery. Dlatego czasem warto wyluzować i odpowiedzieć sobie: co jest w życiu tak naprawdę ważne? Kiedy praca bardzo stresuje lub kiedy życie rodzinne nie wygląda tak jak powinno, warto zafundować sobie pozytywnego kopa w postaci kroplówki witaminowej i przeć dalej ku lepszej przyszłości, a taka z pewnością nadejdzie.

Dodaj komentarz