Odpowiednie kremy z filtrami słonecznymi SPF50+

Przy wyborze kremów z filtrami słonecznymi warto znać podstawowe informacje, które pomogą Ci wybrać odpowiednie produkty.

Skrót SPF oznacza współczynnik określający o ile czasu dłużej możemy przebywać na słońcu po zastosowaniu kosmetyku do momentu pojawienia się zarumienienia skóry w porównaniu do ekspozycji bez takiej ochrony. Dodatkowo warto pamiętać, że jest to tylko ochrona przed promieniowaniem UVB. Jak łatwo się domyślić – im większa liczba przy SPF tym czas ochrony jest dłuższy. Najczęściej spotykane filtry to 15, 30, 50. Kosmetyki do ochrony promieniami słonecznymi UV znajdziesz na stronie Novaclear.

W praktyce oznacza to, że warto zawsze sięgać po produkty, które również deklarują ochronę przez promieniowaniem UVA i IR, tak jak w przypadku produktów Novaclear z linii Urban Sunblock. Warto mieć ochronę przed każdym z tych promieniowań, ponieważ działają one na różne głębokości skóry.

Z uwagi na ekspozycję na słońce warto również wybierać kosmetyki z dodatkowym nawilżeniem, ponieważ filtry chemiczne mogą nie mieć tej właściwości. Dobrymi substancjami do tego są aloes oraz hydromanila, których obecność można zauważyć w produktach Novaclear.

Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni krem z filtrami słonecznymi. Powinny być one odpowiednio wysokie do panujących warunków zewnętrznych, długości ekspozycji na słońce oraz rodzaju cery, który posiadasz. Również wiek ma tutaj znaczenie – inne kremy powinniśmy stosować na dojrzałej skórze, a inne na delikatnej dziecięcej. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki zadbaj o swoją skórę podczas słonecznych dni, a na pewno odwdzięczy Ci się świetlistym i młodym wyglądem przez długie lata.

Dodaj komentarz