Odkryj najlepsze triki na pielęgnację rzęs

Rzęsy są bardzo ważne dla ochrony i dbania o zdrowie oczu. Ponieważ to one zapobiegają kontaktowi substancji, takich jak kurz, z oczami. W ten sposób są „pierwszą linią” ochrony oczu. Nie oznacza to jednak, że te włosy nie potrzebują ochrony, wręcz przeciwnie. Dowiedz się o nich trochę więcej i zrozum, jak chronić je przed codziennymi złami.

Odkryj główną funkcję rzęs

Wszystkie włosy na ludzkim ciele służą ochronie określonego regionu. Tym samym rzęsy są włosami ochronnymi ludzkich oczu. Ponieważ chronią wzrok przed kurzem i mikroorganizmami, które mogą wpaść do oka.Pełnią również funkcje przeciwko owadom, pomagając jako czujniki ostrzegające mózg o niebezpieczeństwie.

W ten sposób powieki zamykają się i unika się niebezpieczeństwa. Dlatego bez nich ludzkie spojrzenie byłoby stale zagrożone.Ilość włosów strażnika wzrokuWszystkie mają średnio od 100 do 150 włosów strażników wzroku. Natomiast zawsze rosną. Dlatego dbanie o wszystkie włosy, które rodzą się każdego roku, jest ważną decyzją dla Twoich oczu.

Sprawdź, przez jakie komplikacje mogą przejść

Ponieważ rzęsy są „pierwszą linią” oczu, przechodzą przez kilka komplikacji. Ponieważ na co dzień są narażeni na najróżniejsze sytuacje. Dowiedz się więc nieco więcej o ryzyku, jakie ponoszą.

1. Co powoduje ich upadek

Co cztery miesiące wypadają stare przewody, a na ich miejsce wyrastają nowe. Jednak gdy ten spadek jest ekstremalny i zaczynają pojawiać się wady, staje się poważnym problemem zdrowotnym, łysieniem rzęsek. Oto niektóre przyczyny:

  1. Alergia na produkty kosmetyczne, takie jak makijaż;
  2. Zapalenie gruczołów powiekowych;
  3. Brak składników odżywczych w organizmie;
  4. Choroby autoimmunologiczne.

Ponadto należy zrozumieć, że ta jesień występuje w większości przypadków z powodu nadmiernego używania wodoodpornych tuszów do rzęs, eyelinera i wszelkich produktów, które mają alergie lub są przestarzałe.

2. Peeling rzęs

Peeling ten na ogół występuje w chłodne dni oraz u osób, które mają tłustą skórę i suche oczy. Ponieważ, gdy wilgotność powietrza spada, region staje się czerwony, swędzi, pojawiają się strupki i zaczynają się łuszczyć.

Innym czynnikiem, który może powodować ten peeling, jest nadużywanie kosmetyków, takich jak kremy, konserwanty czy makijaż. Ponieważ może to być czynnik zanieczyszczenia bakteriami lub grzybami.

Niebezpieczeństwa przedłużania i sztucznych rzęs

Przedłużanie rzęs polega na nałożeniu nici syntetycznych lub jedwabnych na nici naturalne. W ten sposób należy je zużyć w ciągu jednego dnia, a następnie wyrzucić.Jednak ciągłe jej stosowanie może spowodować upadek i w konsekwencji narazić wygląd na działanie bakterii i grzybów. Dlatego używaj tylko odpowiednich produktów i nigdy nie używaj bez dezynfekcji przewodów.Upewnij się również, że klej jest odpowiedni i nigdy nie używaj tych samych przedłużaczy dwa razy. Ponieważ gromadzą brud i klej używany w poprzednim czasie. Zobacz na stronie https://lowiczanin.info/pl/651_materialy_partnera/292862_troska-o-swoj-wyglad—odzywka-do-rzes-kosmetyki.html

Jedzenie też jest ważne

Kolejnym bardzo ważnym środkiem do pielęgnacji tych przewodów jest żywność. Ponieważ, ogólnie rzecz biorąc, wszystkie włosy na ludzkim ciele potrzebują pewnych składników odżywczych, aby były zdrowe. W ten sposób z włosami na powiekach nie byłoby inaczej.

Dlatego pokarmy bogate w witaminy D i E, selen, kompleks B, cynk, żelazo i proteiny są niezbędne dla zdrowych włosów. Jednak zarówno brak, jak i nadmiar może spowodować upadek. Więc bądź mądry i miej umiar.

Jak wydłużyć rzęsy bimatoprostem

Istnieje kilka sztuczek, które sprawią, że Twoje rzęsy będą wyglądały na dłuższe niż w rzeczywistości. Jak tusz do rzęs i zalotka. Jednak te kształty nie powodują, że druty rosną i powiększają się, nawet jeśli przez ograniczony czas efekt jest niesamowity.

Z tego powodu istnieje rozwiązanie zwane bimatoprostem, które służy do szybszego wzrostu włosów. Dzięki temu jest bardzo odpowiedni dla osób, które mają mało włosów na powiekach. Ponieważ zwiększa ich grubość i ilość.Jednak produkt powinien być stosowany wyłącznie po ocenie dermatologa. Ponieważ alergicy i osoby z innymi komplikacjami okulistycznymi nie powinny stosować tej techniki.

Oprócz jakości materiału, z jakim pracuje profesjonalista, czas trwania efektu, który wynosi średnio 45 dni, zależy od pewnej staranności. Sprawdź to:

  1. Unikaj używania tuszu do rzęs do rzęs;
  2. Aby usunąć makijaż oczu, nałóż środek do demakijażu najlepiej za pomocą wacika;
  3. Umyj twarz zimną lub letnią wodą, zawsze unikając gorącej wody i nie trzeć oczu;
  4. Osusz rzęsy ręcznikiem papierowym, delikatnie oklepując;
  5. Rozczesz rzęsy odpowiednim grzebieniem.

Dodaj komentarz