Naturalny środek na długie rzęsy – bez przedłużania

Jaką rolę odgrywają rzęsy?Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze rzęsy odgrywają bardzo ważną rolę. Chronią nasze oczy przed wnikaniem drobnych zanieczyszczeń, kurzu i potu. Ponadto są symbolem piękna. Kobiety, które mają długie, grube rzęsy są bardziej popularne wśród mężczyzn niż kobiety z krótkimi, cienkimi rzęsami. Na rynku możemy znaleźć wiele produktów poprawiających wygląd naszych rzęs – tusz do rzęs, kępki czy rzęsy syntetyczne. Niestety żadna z tych metod nie pozwala na uzyskanie naturalnego efektu. Podpowiemy Ci, jak wzmocnić rzęsy i nadać im piękny wygląd. Zobacz więcej szczegółów na stronie internetowej https://stylowymag.pl/jak-prawidlowo-troszczyc-sie-o-zdrowie-43629

Długie rzęsy – marzenie każdej kobiety

Niezwykle długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Jak już wspomniano, metod na poprawę wyglądu rzęs jest wiele. Niestety większość z nich opiera się na stosowaniu rzęs syntetycznych. Na szczęście istnieje również wiele sposobów na naturalnie piękne rzęsy. Naturalne składniki, które pozytywnie wpływają na nasze rzęsy, są już dostępne w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Mówimy tutaj o oleju rycynowym i oliwie z oliwek. Nakładaj na rzęsy regularnie na noc, aż osiągniesz pożądane rezultaty.

Można to zrobić za pomocą wyczyszczonej szczoteczki ze starego tuszu do rzęs lub po prostu opuszkami palców. Jeśli będziesz przeprowadzać kurację regularnie, spektakularne efekty zauważysz już po 2-3 miesiącach – rzęsy stają się dłuższe, pełniejsze i zdrowsze. Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, dodaj skórkę z cytryny. Przygotuj miksturę na około 1 tydzień przed użyciem – w ten sposób składniki zostaną dokładnie wymieszane. Kolejną propozycją dla kobiet, które marzą o długich rzęsach, jest olejek kokosowy. Sprawia, że ​​rzęsy są miękkie i lśniące.

Długie rzęsy – racjonalne odżywienie i prawidłowy demakijaż

Oczywistym jest, że stan naszych włosów zależy również od naszej diety. Racjonalna dieta bogata w składniki odżywcze może pozytywnie wpłynąć na wygląd i kondycję włosów. To samo dotyczy rzęs – odpowiednie odżywienie może poprawić ich wygląd. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na wygląd naszych rzęs jest precyzyjny demakijaż wieczorem. Codziennie powinniśmy dokładnie myć powieki i rzęsy. W przeciwnym razie pozostałości makijażu mogą osłabiać rzęsy i powodować ich nadmierne wypadanie.

RZĘSY DO KOCHANI: JAK UZYSKAĆ ​​DŁUGIE RZĘSY Jeśli oczy są oknem duszy, to rzęsy są prawdopodobnie zasłoną za nią. I tak jak lubimy piękne, zadbane zasłony w naszym domu, tak długie rzęsy uważane są za absolutny ideał piękna. Ale dlaczego tak jest? A co ważniejsze, jak uzyskać długie rzęsy? Przedstawiamy trzy sposoby na idealny wygląd.

RZĘSY: IM DŁUŻEJ, TYM LEPIEJ?

Z estetycznego punktu widzenia możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie „Tak!” reagować. Ponieważ długie rzęsy od ponad 4000 lat uważane są za ideał piękna. Nawet starożytni Egipcjanie mieli narzędzia do zginania cienkich włosów na oczach. Producent kosmetyków Rimmel opracował pierwszy prawdziwy tusz do rzęs w 1913 roku.

Przynajmniej od tego czasu długie rzęsy znów stały się modne. Z jednej strony symbolizują młodość i siłę, z drugiej nadają nam – kobietom i mężczyznom – wyjątkowo wyrazisty wygląd. Sprawiają, że nasze oczy błyszczą i doskonale je oprawią. A im rzęsy są grubsze, dłuższe i ciemniejsze, tym lepiej działa!

BIOLOGIA WIDZI TO INACZEJ…

Rzęsy faktycznie służą do usuwania drobnych cząsteczek brudu i ciał obcych z oka. Włosy chronią też przed potem, słońcem, wiatrem itp. Ale tak naprawdę rzęsy nie muszą być za długie – a najlepiej nie powinny być za długie. Normalny to około ⅓ szerokości oka. Jeśli rzęsa jest dłuższa, może to mieć odwrotny wpływ na oko.

Eksperymenty wykazały, że dłuższe rzęsy w strumieniu powietrza (który powstaje na przykład automatycznie przy normalnym ruchu) mają tendencję do zawracania drobinek brudu do oka. Ponadto do wnętrza dostaje się znacznie więcej powietrza i znacznie szybciej wysusza oko. Ale: jeśli długie rzęsy są mocno wygięte, efekt ten jest słabszy. A więc możemy się z tego nauczyć: jeśli jest długi, to proszę go nagiąć!

TRZY SZYBKIE FAKTY NA RZĘSY

1. Normalna ludzka rzęsa ma żywotność od 100 do 150 dni. Od tego rośnie przez około dwa do trzech miesięcy.

2. Przy około 150-250 włoskach górna powieka ma więcej rzęs niż dolna. Liczy się to tylko około 50 do 150 sztuk.

3. Rzęsy na górnej powiece również stają się znacznie dłuższe niż dolne. Mierzą od 8 do 12 mm, podczas gdy dolne mają tylko 6 do 8 mm długości.

JAK BYĆ PIĘKNIE? E, DŁUGIE RZĘSY?

Najprostszym sposobem jest oczywiście odpowiedni makijaż. Dlatego dajemy Ci kilka wskazówek, jak najlepiej nakładać tusz do rzęs. Ale odpowiednia pielęgnacja może również wpłynąć na wzrost rzęs. Dotyczy to zarówno aplikacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych. I na koniec możesz też pomóc chemicznie i pracować z odżywką do rzęs. Powiemy Ci również, co powinieneś wziąć pod uwagę w tym zakresie.

Dodaj komentarz