Najpopularniejsze alkohole świata – koniak i wiele więcej

Chwilowo istnieje dużo mitów na temat alkoholu, dużo z nich brzmi nawet całkiem logicznie oraz to naturalnie dzięki temu dużo ludzi w nie wierzy nie wiedząc jak niezmiernie się mylą odnośnie co niektórych z nich. Jednym z najpopularniejszych mitów dotyczącym alkoholu jest twierdzenie, iż mężczyźni są odporniejsi na trunek niż kobiety.

Jest to bzdura, bo nawet jeśli stężenie alkoholu po wypici pokrewnej dawki jest u mężczyzny niższe aniżeli u kobiety to nie oznacza to, że może on znacznie więcej wytrzymać. Nie ma co do tego integralnej zasady, zależy to od wielu składników takich jak waga, metabolizm, sposób odżywiania, zawartość tłuszczu itp. Kolejnym szeroko rozpowszechnionym mitem jest mit o tym, iż alkohol rozgrzewa organizm, jest to złudne uczucie trwające tylko chwilę a w rzeczywistości organizm wychładza się prędzej aniżeli na ogół albowiem alkohol rozszerza naczynia krwionośne oraz sprzyja utracie ciepła przez organizm ludzki. Ten mit doprowadził do wielu wypadków w jakich ludziom wydawało się, że po „setce” będzie im cieplej skutkiem są choroby płuc oraz oskrzeli i cyklicznie śmierć z powodu wychłodzenia organizmu ludzkiego.

Nie wszystkie alkohole należą do przedziału cenowego dostępnego dla każdego smakosza, na świecie istnieje aktualnie parę grup alkoholi będących swego rodzaju „elitą” faworyzuje ich w głównej mierze cena i fakt. Iż nie są fabrykowane masowo, w większości wypadków produkuje się tylko kilkadziesiąt lub ewentualnie paręset sztuk jakie są w następnej kolejności sprzedawane za bajońskie sumy – więcej na domenie https://www.forfiterexclusive.pl/. Wśród piw należy zamienić markę Jacobsen Vintage, której wyprodukowano ledwo 600 butelek, zaś cena jednej z nich wynosi 270 € co w przeliczeniu daje ok. 1039zł. Wśród koniaków wygrywa bezapelacyjnie francuski Hennessy Cognac Ellipse, koszt jednej z 600 butelek to 2600 € co daje ok. 9400zł, ekskluzywności dodaje mu fakt, że butelka została zaprojektowana przez słynnego projektanta Thomasa Baccarata. Mercedesem wśród win jest francuskie Romanée Conti, jest to wino jakiego cena wynosi 4000 € co przekłada się na 16000zł. Jeżeli zaś chodzi o bezsporny rekord to jest nim cena leżakującego 100 lat whisky Henri IV Dudognon Heritage która w chwili aktualnej oscyluje w granicach 1.435.000 € co w przeliczeniu na złotówki daje prawie 6 mln zł.

Dodaj komentarz