Najczęstsze pomyłki popełnianie w zarządzaniu firmą

Nadeszły żmudne czasy dla pracobiorców. Coraz to trudniej jest znaleźć porządnie płatny etat z umową o pracę na czas nieokreślony. Jeszcze częściej chlebodawcy w obawie przed efektami kryzysu skłonni są zatrudniać na czarno lub też ewentualnie z umową o dzieło. W takim wypadku odważniejsi ludzie decydują się na zakładanie prywatnej jednoosobowej aktywności gospodarczej. Odwagi wymaga nie tylko osobista walka o kontrahenta, samozaparcie oraz nieraz praca ponad ustawowe osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu.

Wypada posiadać siłę, aby sprawnie administrować własnym potencjałem. Osoba poprawnie zorganizowana będzie sama sobie bossem, ciężko pracującym pracobiorcą, księgową skrupulatnie zaprzątającą się rachunkami, podatkami i ubezpieczeniem, pracobiorcą marketingu rozmyślającym w dzień i w nocy o coraz to skuteczniejszej reklamie oraz promocji własnej firmy, a również sekretarką dbającą o kontakty z konsumentami i pozostałymi kontrahentami.

Zarządzanie własną firmą oznacza dyspozycyjność przez większa część dnia, odpowiedzialne odbieranie telefonów, terminowość oraz skrupulatność w egzekwowaniu obowiązków. Określenie rzetelna firma powinno być dla właściciela działalności gospodarczej celem oraz określeniem poziomu wykonywanych usług – oto programy dla produkcji.

Wtenczas będzie mógł uważać się za osobę, która odpowiednio zarządza swoim biznesem. Przyszło nam żyć w czasach, gdzie Internet dopadł już każdą dyscyplinę życia społecznego. Sprzedaż towarów każdego typu, handel usługami (i to w najlepszym wykonaniu!), kursy i szkoły online, wirtualne leczenie… Ludzie coraz to mniej czasu spędzają w środowisku drugiego człowieka, a kontakty interpersonalne ćwiczą w wirtualnym świecie. Często okazuje się, że nawet własnego właściciela zakładu pracy nie musimy nigdy spotkać osobiście, a przez cały okres współpracy będzie z nami tylko wirtualnie. Człowiek zarządzający własnym interesem przez sieć internetową musi być właściwie obrotny. Nie jest w końcu łatwo doglądać podwładnych, jakich się nie widzi, a wyłącznie widzi się rezultaty ich pracy. Trzeba posiadać oczy dokoła głowy, pilnować nadanych terminów, a do tego konsekwentnie karać pracowników za nie wywiązanie się z umowy. Ma to też swoje zalety.

Komentarze i opinie od Was

  1. W każdej firmie może zdarzyć się pomyłka, która będzie sporo kosztować. Ważne żeby odpowiednio wcześnie wdrożyć procesy naprawcze oraz warto być odpowiednio ubezpieczonym. Kiedy jednak firmy wchodzą w błędne koło zadłużenia, może być trochę trudniej ją z tego wyciągnąć. Warta uwagi jest Analiza dokumentów frankowych oraz włączenie pewnych działań mających na celu poprawę sytuacji.

Dodaj komentarz