Modernizacja stanowisk nagrzewania indukcyjnego realizowana przez firmę Energoel

Nowoczesne nagrzewnice indukcyjne, wyprodukowane na podstawie bezpiecznych technik w firmie Energoel są chętnie dobierane przez wielu właścicieli firm. Zleceniodawcy mogą dobierać pośród dwóch serii: IH oraz IHM. Urządzenia te mają moc do 3kW oraz częstotliwość pracy do 2 MHz. Nagrzewnice z serii IH przeznaczone są do wyspecjalizowanego zastosowania w przemyśle oraz laboratoryjnego.

Duża częstotliwość pracy przeznaczona jest do: nagrzewania małych frakcji metalu, topienia lewitacyjnego próbek a także obróbki cieplnej niewielkich detali. Mniejsze wymiary głowicy pozwolą na samodzielną eksploatację a także pozwolą na nawiązanie współpracy z robotami przemysłowymi o małej nośności. Seria PDM dedykowana jest do pracy w warunkach przemysłowo – laboratoryjnych i standardowo wyposażona jest w tygiel węglikowy o pojemności umożliwiającej stopienie dwóch kg miedzi.

Piece takie przygotowane są również do topienia metali kolorowych w przemyśle. Na stronie www opublikowane są dokładne wymiary pieca. Kompletny system do grzania indukcyjnego opiera się na dobrze opracowanym sterowaniu, blokach mocy a także innych elementach wchodzących w budowę nagrzewnicy. W katalogu przedsiębiorstwa można znaleźć także piece przemysłowe. Nowoczesne rozwiązania technologiczne oddziałują na trwałość i użyteczność urządzeń. Nagrzewnice wykorzystuje się w zastosowaniach przemysłowych, jak i laboratoryjnych.

Wiedza o energoelektronice umożliwia opracowywanie innowacyjnych maszyn, o sporej sprawności energetycznej. Niskie straty mocy znajdują przełożenie w zminimalizowaniu kosztów wykorzystania, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie wdrożony jest oryginalny system IPM – EnergoEl pozwalający na optymalne, zautomatyzowane dopasowanie mocy maszyn do zmiennych parametrów wsadu, a spora sprawność energetyczna wpływa na dynamikę nagrzewania. Zaprezentowane maszyny mają niewielką masę oraz są niewielkie. Każda z maszyn wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego.

Dodaj komentarz