List do Mikołaja – czy warto go wysyłać?

Najlepszy czas na pisanie i wysyłanie listu do Mikołaja to kilka tygodni, a nawet miesięcy przed mikołajkami. Tak, tak, list do Mikołaja, który otrzyma Mikołaj musi dotrzeć na czas inaczej może się zdarzyć, że prezent nie dotrze, a dziecko będzie zawiedzione. Podczas długich jesiennych wieczorów można przysiąść z dzieckiem do listu i pomóc napisać prośbę, co chciałby na mikołajki. Często dziecko otrzymuje jeszcze przed mikołajkami list od Mikołaja. I odpowiedź czy prezent dotrze w tym roku do grzecznego dziecka.

Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Jak dobrze wiemy Święty Mikołaj ma swoje renifery i elfy do pomocy. Ubiera się w ciepły czerwony uniform i nosi czapkę. To wskazuje, że mieszka gdzieś, gdzie jest bardzo zimno. Mieszka w odległej krainie, przy biegunie północnym. Aby dotrzeć do domu i jednocześnie biura Mikołaja warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Czas spotkań dzieci jak i dorosłych z Mikołajem przypada na grudzień, jednak zamieszkuje on cały rok. I przez ten czas na adres Tähtikuja 1, Rovaniemi 96930 Arctic Circle, Laponia w Finlandii przychodzą listy. Nawet pół miliona starannie napisanych próśb od dzieci, ale też i dorosłych. List od Mikołaja już samo w sobie jest pięknym prezentem.

Jaki prezent może otrzymać dziecko od Świętego Mikołaja?

Gdy dzieci piszą listy często potrzebują wskazówek jak napisać poprawnie list, tym bardziej, że jest to niezwykły list. Przykładem może być rozpoczęcie listu od: Drogi Święty Mikołaju, dziękuję za moich wspaniałych rodziców i za przyjaciół. W tym roku starałam/em się być bardzo grzeczny i pomocny. Marzy mi się (tutaj wpisać prezent, jaki dziecko chciałoby otrzymać). Ważne, aby zakończyć list podpisem z imieniem. Prezentem dla dziecka może być film od Mikołaja, w którym Święty zwraca się po imieniu do dziecka i odpowiada na list.

Zobacz więcej informacji na stronie www.elfi.pl

Dodaj komentarz