Które firany nabyć do kuchni?

Różnorodnych sposobów upięcia w oknach firan oraz zasłon jest bodaj tak samo wiele jak pań domu. Każda dama ma własne triki oraz metody na to, aby firanki prezentowały się jej zdaniem najpiękniej oraz stanowiły znaczący szczegół dekoracyjny w mieszkaniu. Zazwyczaj sposobów zawieszania firan uczymy się w domu, od własnej mamy, wspomagając jej w wypełnianiu domowych obowiązków oraz przekazujemy je potem własnym dzieciom.

Czasem można podpatrzeć zajmujące sposoby upięcia u znajomych podczas towarzyskiej wizyty, a po pewnym czasie wykorzystać je u siebie w domu. Najczęstszy dylemat, jaki pojawia się w trakcie pokaźniejszych porządków, w trakcie jakich myjemy okna i zmieniamy firany, to kwestia, czy zapinać je na gładko, tak by nie powstała najdrobniejsza fałdka czy również zdecydować się na różnorodnego rodzaju marszczenia: drobne lub też obfite. Wiele zależy od tego, jaki wynik zamiesza się zdobyć – sprawdź firanka. Warto pamiętać, że marszczone firanki dodają wnętrzu domowego klimatu, jakkolwiek optycznie mogą zmniejszać małe oraz niskie pomieszczenia.

Coraz więcej osób zamiast modnych w ostatnich latach żaluzji szuka innych rozwiązań na dekorację kuchennych okien. Żaluzje są rzeczowe i ładnie komponują się z większością wnętrz mieszkalnych, ale stereotypowe firanki spotykamy w kuchniach równie nieraz. Jest to połączone z faktem, iż adekwatnie dobrane firanki sprawiają, że kuchnia nabiera niesłychanie przytulnego, ciepłego charakteru. Białe, przystrojone falbankami i pełnymi uroku wzorkami firaneczki łączą się z domem rodzinnym oraz sielankowymi obrazkami domków rysowanymi przez dzieci dla swoich mam.

Należy naturalnie pamiętać o tym, iż kuchnia to pomieszczenie, w jakim mnóstwo się dzieje, więc każda ozdoba okienna będzie się brudzić o wiele prędzej. Nie zawsze też firanka kuchenna ma obowiązek sięgać podłogi. Wystarczy długość do parapetu albo nawet tylko do połowy okna. To wystarczy, żeby atmosfera kuchni stała się rodzinna i pełna miłych skojarzeń. Można się też zdecydować na atrakcyjną zazdrostkę. Wszystko zależy od fantazji oraz gustu oraz wystroju kuchni.

Dodaj komentarz