Kawa i jej odmiany – świetne na lato

Kawa jest dzisiaj ubóstwiana przez wielu ludzi na całym globie, nie jest to szczególny napój wyłącznie Włochów, ale także Polaków. Występuje wysoko w rankingach renomo. Szablonowa, zalewana wrzątkiem „plujka” powoli odchodzi w niepamięć, a jej miejsce zastępuje espresso, cappuccino, latte i wszelkie inne kawowe napoje. A kawowym metamorfozom nie ma końca. Cieplejsza pora roku powoduje, że odchodzi nam ochota na gorące napoje, tłuste dania i grzejące trunki. Kiedy słupek rtęci przekracza 20 stopni Celsjusza wszyscy marzą o tym, by się ochłodzić. Kłopotliwe zupy zamieniamy chłodnikami, tłuste mięsa grillowanymi rybami, a gorące napoje ich chłodnymi odpowiednikami.

Filiżankę ciepłej herbaty z cytryną wymieniamy na jej zamrażaną wersję. Podobnie jest z kawą. Wiosną entuzjastyczniej sięgamy po kawy mrożone, frappe i latte z wrażliwą, owocową nutą. Czas włączyć ekspres ciśnieniowy. Zawitała wiosna, także w filiżance z kawą. Zimą ochoczo sięgamy po kawy z bonusem gęstej czekolady, syropu piernikowego, waniliowego lub orzechowego. Kiedy aura nas nie rozpieszcza wybieramy napoje rozgrzewające i dołączające energii na resztę dnia. Kiedy temperatura wzrasta przede wszystkim pragniemy orzeźwienia. Każdy kto posiada JURA E8 opinie na temat wiosennych odpowiedników ulubionych napitków kawowych z całą pewnością ma korzystne. Bowiem czy podczas ciepłego, wiosennego dnia może być coś przyjemniejszego aniżeli szklanka zamrażanej latte z krztyną bitej śmietany i truskawkowego syropu? Może!

Mrożona kawa z lodami i eliksirem miętowym! Zdecydowanie wolno ogłosić, że kawa staje się naszym narodowym napojem. Z rozkoszą sięgamy po nią o poranku, w trakcie dnia, a jej lżejsze odmiany pijamy wieczorem. Filiżanka, szklanka lub kubek kawy towarzyszą nam podczas jedzenia, pracy, spotkania z przyjaciółmi, a nawet zakupów. Ekspresy ciśnieniowe stoją dziś w wielu lokalnych kuchniach, a zainteresowanie tego rodzaju sprzętem cały czas rośnie. Depczemy Włochom po piętach i kto wie, ma prawo wkrótce wygramy wyścig o miano najogromniejszych kawoszy w Europie.

Dodaj komentarz