Jakość w firmie – jak o nią zadbać?

Egzystujemy w niesamowitych czasach, gdzie często okazuje się, iż wykształcenie wyższe wcale nie daje gwarancji na poprawniejszą pracę. Ba! W komplecie nie daje gwarancji na pracę jakąkolwiek. Jednakże każdy maturzysta z uporem maniaka wybiera sobie uczelnię, żeby przez kolejnych kilka lat czuć się jeszcze młodym, a dojrzałe życie odkładać na świętego przenigdy. Młodzi ludzie będąc pod wpływem filmów oraz seriali z Zachodu, niezmiernie entuzjastycznie wybierają studia na kierunkach połączonych z zarządzeniem, mając nadzieję na pracę na czołowym stanowisku po ukończeniu studiów. Nikt ze studentów nie myśli o tym, że gdyby każdy wychowanek zaczął pracę w zarządzaniu, to wtenczas mielibyśmy kraj pełen samych naczelników, na dodatek z wygórowanym ego oraz zupełnym brakiem charyzmy i poszanowania. Firmy administrowane przez takie osoby padałyby wybitnie błyskawicznie, bowiem umiejętności sprawnego kierowania nie można się nauczyć na studiach – tu przyda się certika.pl – certyfikacja ISO 9001. To jest wewnętrzny talent, który ćwiczy się poprzez całe życie, a nie przez marne parę lat spędzonych na uczelni.

Uczelnie niezwykle trafnie ogłaszają studia na takich kierunkach, obiecując że osoby o słusznych predyspozycjach będą zdołały pełnić wdzięczne funkcje menedżerskie. Wciąż zatem w stworzonym przez nas kraju kuleje mniemanie o dyspozycjach rozwoju na rynku pracy, jakie daje dyplom zakończenia studiów wyższych. Standardowy dzień pracy właściciela nie wygląda tak kolorowo jak się to ma prawo co niektórym wydawać. Nie śpi on do oporu w przekonaniu, że przecież nikt go nie zwolni, skoro sam sobie jest szefem. Zarządzanie firmą żąda ciężkiej pracy, a nie ma możliwości by to osiągnąć wstając z łóżka w południe.

Garnitur lub inne drogie ubrania są domena wyłącznie prezesów de facto ogromnych firm, w tych mniejszych właściciel prawidłowo administrujący będzie umiał w odzieży roboczej wykonywać pracę fizycznie tak samo jak jego podwładni. Szef nie wyczekuje z zegarkiem w dłoni na przerwę, on liczy na to, iż czas jednakże nie zleci zbyt prędko oraz będzie miał szansę zjedzenia obiadu.

Dodaj komentarz