Jakim sposobem zwiedzać Wenecję, Włochy i inne strony turystyczne?

Europa jest wspaniałym kontynentem. W głównej mierze dlatego, że oferuje własnym mieszkańcom i turystom wiele rozmaitych możliwości. Niewątpliwie są na tym kontynencie takie regiony, jakie uznawane są za znacznie bardziej turystyczne. Pośród nich wymienić należałoby choćby południowe krańce Europy. To naturalnie w nadmorskich kurortach Hiszpanii, Portugalii, Francji lub Grecji większość Europejczyków co roku spędza swoje wakacje. Trudno się temu faktowi dziwić.

Wymienione państwa w głównej mierze charakteryzuje ciepły, śródziemnomorski klimat, jaki w okresie lata daje nieomalże gwarancję dobrej pogody. Jednak to nie wszystko. Naturalnie te rejony Europy mogą pochwalić się także wieloma zabytkami, jakich zwiedzanie może być, chociaż wedle co niektórych ludzi, obowiązkowe dla jakiegokolwiek mieszkańca Starego Kontynentu. Są to przede wszystkim zabytki kultury antycznej, jak choćby Koloseum znajdujące się w Rzymie czy pozostałości po greckich świątyniach.

W Hiszpanii dochodzą do tego jeszcze zabytki kultury andaluzyjskiej, w jakiej mieszały się wpływy żydowskie, arabskie i europejskie. Odwiedzenie tych wszelkich miejsc z pewnością może stać się nie tylko wyśmienitą przygodą, jakkolwiek też wybitnie pożyteczną i pouczającą podróżą, która zezwoli na zbudowanie autentycznej europejskiej tożsamości przy równoległym budowaniu postawy tolerancji – w tym pomoże przewodnik Praga. Mówi się, iż każdy człowiek ma obowiązek w życiu chociaż raz odwiedzić Wenecję. Trudno się temu zadziwiać, skoro jest to miasto jedyne w swoim rodzaju.

Wenecja jest bo położona na setkach małych wysepek, pomiędzy którymi znajdują się kanały wodne. To one służą tu jako kanały komunikacyjne, po których pływają tak zwane tramwaje wodne i gondole. Te ostatnie stanowią jedną z swoistych atrakcji turystycznych Wenecji. Należałoby w związku z tym skorzystać z możliwości popłynięcia gondolą w czasie wizyty w tym mieście. Mimo to naturalnie nie jest to jedyna rzecz, którą należy tutaj zobaczyć. Centralnym punktem Wenecji jest plac św. Marka. Jest on położony zaraz koło katedry św. Marka, w której do dzisiaj przechowywane są relikwie tego opiekuna miasta.

Dodaj komentarz