Jakim sposobem wybrać efektywną szczoteczkę do zębów?

Ładny uśmiech to mrzonka każdego z nas. Jest objawem zdrowia i powiada otoczeniu, że troszczymy się o swoje ciało. By zachować biały uśmiech nie zawsze powinniśmy wydać fortunę w gabinecie dentystycznym. Czasem wystarczy właściwa profilaktyka, innymi słowy codzienna higiena jamy ustnej. Sojusznikiem w walce o zdrowe zęby z pewnością są szczoteczki do zębów. Już po dwóch minutach mycia zębów elektryczną szczoteczką wszelkie resztki, a też osad, jaki pozostawiają herbata, kawa i papierosy zostają usunięte. Warto więc zainwestować w szczoteczkę elektryczną, aby uniknąć częstych wizyt u dentysty. Jeżeli jesteśmy członkami paru osobowej rodziny tym bardziej inwestycja się zwróci.

Albowiem szczoteczki elektrycznej może używać parę osób. Wystarczy jedynie zakupić dla każdego wymienną końcówkę – sprawdź https://oclean.pl. Każdą można oznaczyć innym kolorem krążka. To naturalnie dzięki temu nikt się nie pomyli. Jest to w pełni sanitarny oraz ogromnie sprawny sposób czyszczenia zębów. Jednakowo jak w wypadku tradycyjnej szczoteczki zamienną końcówkę wyrzucamy oraz kupujemy oryginalną po trzech miesiącach. Rady dentysty, co do wyboru typu szczoteczki do zębów, na pewno powinny zasięgnąć osoby, jakie mają trudności nie tylko z samymi zębami, niemniej jednak również z dziąsłami, czy również noszące aparaty lub ewentualnie korony. Stomatolodzy coraz to bardziej polecają używanie szczoteczek elektrycznych, zamiast tradycyjnych. Z jakiej przyczyny? Powodów jest parę.

Najważniejszym jest szybkość z jaką porusza się główka szczoteczki. Im prędzej, tym poprawniej dla naszych zębów. Drugim znaczącym czynnikiem są ruchy jakie egzekwują elektryczne szczoteczki. Niezmiernie częstym błędem jaki wykonujemy przy szczotkowaniu szablonową metodą jest sposób mycia. To jakie ruchy wykonujemy szczotkując dosadnie przekłada się na stan uzębienia. Nadmiernie mocne dociskanie włosia do przestrzeni zęba oraz niedobre ruchy szczoteczki, moją być powodem chorób dziąseł i osłabienia szkliwa, a w rezultacie próchnicy. Elektryczne szczoteczki eliminują to zagrożenie. Dostępne na półkach sklepowych szczoteczki elektryczne egzekwują ruchy rotacyjno-oscylujące. W ten sposób czyszczą zęby nie naruszając szkliwa oraz dziąseł. Niektórzy producenci w swojej szerokiej ofercie mają także szczoteczki wykonujące ruchy pulsacyjne (do przodu oraz do tyłu). Główka szczoteczki rytmicznie dociska się do przestrzeni zębów i skuteczniej rozluźnia płytkę nazębną.

Dodaj komentarz