Jakim sposobem polepszyć wygląd powiek oraz oczu?

Właściwy makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów kompletnej sztuki upiększania twarzy. Do jego zrealizowania potrzeba bo nie tylko wprawy, jakkolwiek również odrobiny profesjonalnej wiedzy. Jeśli odpowiednio dobierzemy barwy oraz kreski do tęczówki naszego oka i kształtu powiek, dopuszczalne jest osiągnięcie prawdziwej metamorfozy. Właściwie dostosowane barwy cieni i kredek optycznie otwierają oczy, akcentują ich barwę i gruntownie ożywiają całą opisującą nas twarz. Umiejętny rysunek kreski natomiast, koryguje kształt oka, a właściwa szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet najbardziej niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim trzeba wybierać barwy zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, szarości, srebrzystości i granaty. Tęczówka zielona bardzo dobrze współgra z odcieniem wrzosowym, purpurowym i fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych warto zdecydować się na kredkę brązową bądź brunatną. Piękno atrakcyjnych oczu brązowych najlepiej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane lub ewentualnie oliwkowe – niekiedy jednakże przyda się lifting powiek. Czaru i wdzięku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to kwestia pierwszorzędna dla pań, wyjeżdżających o poranku do pracy.

Makijaż, w którym zjawiamy się w jednostce gospodarczej, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny oraz ordynarny, a jego zadaniem jest jedynie dyskretnie uwydatniać zalety opisującej nas urody oraz sprytnie ukrywać istniejące mankamenty natury. Najistotniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. Skutkiem tego tak ważne jest poprawne dobranie podkładu do posiadanej karnacji oraz kolorytu skóry. W celu zatuszowania możliwych wyprysków lub cieni pod oczami, trzeba zastosować korektor, pomnąc aby jego barwa była o odcień jaśniejsza od narzuconego fluidu. Na dzień znacznie prawidłowiej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Wolno wybrać na przykład barwy beżowe, brzoskwiniowe, czy czułe szarości. Istotne jest również obłaskawienie, w wielu przypadkach niesfornych brwi. Jeżeli są krzaczaste i gęste, można użyć bezbarwnego żelu, jaki uporządkuje je we właściwy sposób. Brwi delikatne i jasne należy przyciemnić trochę kredką lub cieniem do powiek. Na koniec tuszujemy rzęsy i nakładamy odrobinę delikatnej pomadki na usta.

Dodaj komentarz