Jak udekorować stoły na wesele?

Organizowanie wesela to wiele tygodni lub nawet miesięcy załatwiania wielu spraw. Nie jest to wcale proste i tanie przedsięwzięcie, dlatego warto zadbać o to, aby na koniec wszystko było dopięte na ostatni guzik. Bardzo ważnym aspektem jest dekoracja stołu, ponieważ to właśnie w tym miejscu goście i państwo młodzi spędzą większość godzin wesela, na jedzeniu, piciu i niekończących się rozmowach przerywanych porywaniem partnerki do tańca. W sieci można znaleźć mnóstwo inspiracji dotyczących dekorowania stołu, jednak warto zaznaczyć, że najbardziej ceniona jest indywidualność i oryginalność.

Akcesoria do dekorowania stołu weselnego

Stół na wesele zwykle kojarzy się z obfitością w rozmaite potrawy, przekąski i desery oraz pięknymi dekoracjami, które przyciągają wzrok. Zwykle dekorowaniem stołu zajmuje się sala weselna, którą wynajęliśmy, jednak nie zawsze tak jest lub personel potrzebuje wskazówek. Wtedy warto w głowie mieć jakiś design lub plan wyglądu sali oraz stołu. Do najpopularniejszych dekoracji stołu należy oczywiście obrus. Na rynku jest wiele rodzajów i wzorów obrusu, dlatego wybór jest naprawdę szeroki. Jeżeli para młoda nie zdecyduje się na obrus można zainwestować w bieżniki, które nie przykrywają całego stołu tylko jego część tworząc tym samym piękną kompozycję. Ciekawym dodatkiem na stoły są również szklane świeczniki i wazony na kwiaty, które nadają niepowtarzalny klimat. Ciężko wyobrazić sobie teraz stół weselny bez dekoracji kwiatowej lub zapalonych świec, które dodają romantyczności i oryginalności całemu spotkaniu. Na weselnym stole nie może również zabraknąć serwetek. Młodzi często inwestują w dodatkowo ozdobne pozycje jak np. serwetki flizelinowe w rozmaitych kolorach dobranych do designu sali. Istnieje wiele rozmaitych sposobów na dekoracje do stołu, ciekawą pozycją są również balony, podkładki pod talerz, zimne ognie (w torcie), ozdobne taśmy, słoiczki, dekoracyjne motylki na kieliszki od wina, zestawy drewnianych liter i wiele innych.

Czy podziękowania dla gości weselnych mogą być ozdobą na stół?

Prezenty dla gości weselnych są świetnym ozdobnikiem na stół. Niezależnie od tego na jaki rodzaj prezentu zdecydowała się młoda para, zawsze równo ustawione przy każdym miejscu, ozdobne upominki będą się świetnie prezentowały. Takie oryginalne prezenty dla gości weselnych mogą przyjąć różne formy. Im bardziej oryginalny pomysł tym lepiej, ponieważ rzuca się w oczy! Pary młode decydują się często na słodkie upominki (lizaki, krówki, cukierki, migdały, czekoladki, merci itp), które przyozdabiają karteczką lub personalizowaną etykietą. Prezenty dla gości weselnych nie muszą być drogie, jednak chodzi o ich symboliczny wydźwięk. Innym ciekawym pomysłem są upominki stworzone przez państwo młodych własnoręcznie i należą do nich np. mini miody, świeczki, mydełka itp. Coraz popularniejsze jako podziekowania dla gosci weselnych stają się rośliny i nasiona w ozdobnych woreczkach z podziękowaniami, które można wykorzystać w domowej kuchni.

Dodaj komentarz