Jak pozytywnie wpłynąć na rozwój malucha? Poznaj tablice manipulacyjne!

Kiedy nasze dziecko jest małe rozpatrujemy je w jaki sposób oczko w głowie. Jednak lata mijają i nadchodzi dzień, kiedy również ono dorasta do tego, żeby podjąć obowiązek szkolny. Edukacja dziecka zapoczątkowuje się bowiem już w piątym roku jego życia, kiedy tak właściwie udaje się do zerówki. Jest to etap przygotowujący do szkoły podstawowej – tam nauka będzie towarzyszyła naszemu potomkowi przez następne sześć lat. Mądrość uzyskana w czasie pobytu w przedszkolu na pewno pomoże dziecku odnaleźć się w szkolnych realiach.

Jednakże nie chodzi tutaj jedynie o informacje oraz zdolności, takie w jaki sposób rozróżnianie kolorów, literek czy cyfr. To w przedszkolu bo dziecko uczy się prawidłowych relacji z równolatkami, życia w grupie oraz zasad w niej panujących, a atrakcyjną opcją pomocy są też tablice manipulacyjne – znacznie więcej na tablice sensoryczne. Nawiązuje pierwsze znajomości, przyjaźnie. Tworzą się też paczki przyjacielskie, jakie nagminnie będą towarzyszyły stworzonym przez nas dzieciom przez całą szkołę podstawową.

Przedszkole to także doborowa okazja by nauczyć naszego malucha nieco samodzielności. To również wyzwanie dla nas, ponieważ powinniśmy porzucić nieustanne pilnowanie swojego malca oraz wierzyć, że sobie poradzi. Rodzice dla swojego dziecka są w stanie zrobić wszystko. Troska o jego potrzeby staje się dla nich najważniejszym wyzwaniem życiowym. Dbają o to, żeby malec zawsze miał czyste ubranie, pełny brzuszek oraz bardzo dobre zabawki. Rozumieją także, iż wiedza zdobyta we przedwczesnych latach dzieciństwa przyniesie plon w dorosłości.

Skutkiem tego właśnie edukacja pociechy staje się dla nich kluczową kwestią już od momentu pierwszych dni z zerówce malucha. Pilnują oni, żeby nauka zawsze kojarzyła się dziecku pozytywnie, rozbudzają w nim ciekawość świata, rozszerzają jego horyzonty. To właśnie dzięki temu mają pewność, iż ich pociecha nie tylko nie będzie odstawała od grupy, jednakowoż również będzie się w niej pozytywnie wyróżniać. Im więcej wrażeń i bodźców dostarczymy malcowi w dzieciństwie, tym łatwiej będzie mu się znaleźć w szkolnych realiach. Dziecko jest bowiem przyciągające świata, wszystko je intryguje i łaknie wiedzy.

Dodaj komentarz