Jak obniżyć wydatek transportu?

Jak rozumie się samo przez się współcześnie obowiązujący program nauczania zakłada nie tylko prowadzenie typowych lekcji w budynku szkolnym, jakkolwiek także udział uczniów w tak nazywanych wycieczkach edukacyjnych. Jest to założenie niesłychanie solidne, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że młody człowiek sporo porządniej zapamiętuje informacje, jeśli może dotknąć, czy poczuć omawiane tematy w rzeczywistości. W dodatku taka wycieczka szkolna może być niezwykle atrakcyjnym urozmaiceniem powtarzalnych w gruncie rzeczy szablonowych dni szkolnych. Jednak trzeba także pamiętać o tym, że w wielu wypadkach koszt udziału dziecka w wycieczce może o wiele przerastać możliwości jego rodziców.

W praktyce ma prawo to oznaczać, że dzieci po prostu nie będą mogły pojechać na wyjazd i tym samym będą czuły się niezmiernie poszkodowane. Właśnie dlatego rolą pedagoga organizującego taką wycieczkę szkolną jest zadbanie o to, żeby jak w największym stopniu obniżyć jej koszt. Jak to zrobić? Należy poszukać takich rozwiązań, to naturalnie dzięki jakim rodzice będą musieli zapłacić mniej za uczestnictwo dziecka w wycieczce. Ma prawo to być na przykład załatwienie noclegów w tanim, niemniej jednak jakkolwiek wygodnym, schronisku młodzieżowym. Niezwykle porządnym pomysłem jest też nawiązanie współpracy z firmą proponującą bus do Anglii. Zwłaszcza, jeżeli na wycieczkę ma jechać tylko kilkunastu uczniów. W tym wypadku względy ekonomiczne są dobitne.

Wiadomo jakkolwiek, że obojętnie od tego, czy wszelkie miejsca w busie bądź autokarze będą zajęte, koszt jego najmu się nie zmieni. Wskutek tego w wypadku niewielkich grup osób, należałoby zdecydować się na podróżowanie busem, którego wynajęcie po prostu kosztuje mnóstwo mniej. Na dodatek nieraz jest też tak, że jeśli dana szkoła non stop współpracuje z wybraną firmą przewozową, która absorbuje się też wynajmowaniem busów, może liczyć na liczne zniżki, na przykład w przypadku organizacji następnej z rzędu wycieczki. Nic w związku z tym dziwacznego, że coraz częściej uczniowie szkół na wyjazdy jeżdżą oczywiście wynajętymi busami, a nie, jak to do tej pory bywało autobusami, które są po prostu droższe.

Komentarze i opinie od Was

  1. Marzysz o zdaniu prawo jazdy? Elmol to szkoła nauki jazdy mieszcząca się w Warszawie. Mamy bardzo duże doświadczenie w szkoleniu kursantów, nauczymy Cię jeździć dobrze ale przede wszystkim bezpiecznie. Jeżeli zdecydujesz się na kurs u nas na kurs kat. B w szkole jazdy Elmol wyjdziesz zadowolony z sali egzaminacyjnej. Chcesz zdać prawko – zapisz się do szkoła jazdy warszawa.

Dodaj komentarz