Jak efektywnie utracić zbyteczne kilogramy?

Wydaje się, że odchudzanie jest procesem, jaki zawsze prowadzi tylko oraz wyłącznie do utraty niepotrzebnie nazbieranych kilogramów. Aczkolwiek w rzeczywistości bywa różnie, niekiedy kompletnie odwrotnie, przede wszystkim, że pokazują to statystyki i potwierdzają sami zaintrygowani, a w następstwie tego osoby, które odchudzały się a dziś wyglądają jeszcze gorzej niż przed zaczęciem odchudzania. Jakim sposobem to możliwe? Otóż niezwykle możliwe i jest na to jedna prosta odpowiedź, a wobec tego istnieje pewnego typu ważna przyczyna. Jaka? Otóż taka, że ludzie nie są w stanie pozbyć się tak zwanego efektu jojo. Efekt jojo pojawia się wtedy, kiedy tak właściwie człowiek decyduje się na nadzwyczaj restrykcyjną dietę, w trakcie której jest w stanie wytrzymać przez chwilę aby zdobyć konkretne rezultaty, lecz nie jest w stanie wytrzymać dłużej niż na przykład kilka dni, tygodni czy też miesiąc.

Na pewnym etapie pozwala sobie na więcej albo powraca do starych przyzwyczajeń czy po prostu wygłodzony rzuca się na jedzenie, przez c zjada dwa razy tyle jedzenia ile jadł przed nawiązaniem diety,a w efekt jest taki, że tyje. Tycie jest także przyczyną niecierpliwości – chcemy szybkich efektów, a kiedy ich nie ma znowu jemy oraz koło się zamyka, wówczas sprawdź tabletki na odchudzanie. Czy zastanawialiście się niegdyś nad tym, czy istnieje jakikolwiek dobry moment na rozpoczęcie odchudzania? Jeśli nie, to jest na to właśnie czas, zwłaszcza, jeśli na przykład odchudzanie będziecie rozpoczynać pierwszy raz w całym swoim życiu. Czemu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – otóż wybranie momentu na odchudzanie czy właściwie jego rozpoczęcie jest istotne, bowiem jeżeli wybierzemy złą chwilę, jesteśmy w stanie błyskawicznie się poddać lub po prostu nie mieć wystarczająco silnej woli.

Szczególnie dotyczy to kobiet, które jak wiadomo różnie czują się w konkretnej fazie cyklu. Przed okresem, szczególnie kilka dni nadzwyczaj często odczuwają pociąg do słodyczy, co jest naturalnie wytłumaczalne biologicznie i rozpoczęcie odchudzania w tym momencie byłoby najzwyczajniej w świecie katastrofą. Najodpowiedniej w związku z tym robić to zaraz po rozpoczęciu miesiączki. Wybitnie prawidłowo również, o ile przenigdy się jeszcze nie odchudzaliśmy rozpocząć raz a porządnie, bowiem organizm dozna szoku i będzie chudnąć ekspresowo. Jeśli nie przetrwamy wtenczas, to tak porządnych efektów nie uzyskamy już nigdy, bo ciało będzie się już bronić przed brakiem jedzenia spowalniając metabolizm.

Dodaj komentarz