Fale i skręt – fryzura, która odmładza

Loki potrafią mieć wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z eleganckim przedziałkiem między będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Legendarne wielbicielki tego stylu, popularne z ekranów kin, to np. Rita Hayworth czy też Marlena Dietrich, inaczej ikony sexappealu. Jest to fryzura wymarzona na gigantyczne wyjścia oraz gale. Aktualnie robi furorę w trochę zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet najmniejszy włosek, nie jest już trendy.

Wolny czas na niedbałość i choć iluzoryczny luz. Fale mają być jakby stworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, że skręty będą miały wyrazistą fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten podkreśli też optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać więc o tym, aby dbać o trafny odcień.. Doskonale nadają się do tego kremy do stylizacji.

Perfekcyjny look nada niezbędnik każdej miłośniczki pociągająca, a to znaczy suszarka z dyfuzorem. Jej atutem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej powierzchni znacznie prędzej, niż gdyby czyniłoby się to samo palcami. Silnie skręcone loki to jedynie z pozoru fryzura dla wybranych, inaczej posiadaczek gęstych oraz długich włosów – sprawdź odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej także za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała. Dzisiaj jest to wynik niesłychanie prosty do osiągnięcia, a równocześnie potrafiący diametralnie odmienić skonstruowany przez nas image, czyniąc twarz intrygującą oraz przy tym całkiem odmienioną.

Silnie skręcone, amorkowate loki umieją stworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) czy też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Żeby go uzyskać potrzebujemy stosunkowo niedużego kładu, a mianowicie pianki do skręcania loków, suszarki i grzebienia z długimi zębami. Po nałożeniu pianki na umyte włosy, trzeba wczesać ją grzebieniem, a w następnej kolejności podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku należy podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Zostawić do zupełnego wyschnięcia oraz gotowe, wystarczy rozplątać loki i na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Dodaj komentarz