Czym kierować się podejmując decyzję o przeszczepie włosów?

Przeszczepu włosów to poważy krok, który może wiele zmienić w życiu osoby decydującej się na ten zabieg. Przeszczep włosów to zabieg kosztowny, ale dający możliwość zmiany własnego wizerunku i postrzegania w otoczeniu. Ze względu na pewne przeciwskazania medyczne nie każdy może zostać zakwalifikowany do przeszczep włosów FUE, ale zawsze pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o zgłoszeniu się na konsultacje u lekarza trychologa i omówienie z nim swoich oczekiwań odnośnie transplantacji włosów oraz trichoskopia, czyli badanie włosów.

Decyzja o przeszczepie włosów

Większości ludzi decyzja o przeszczepie włosów nie przychodzi łatwo. Istnieje wiele aspektów twojego życia, na które wpływa twoja decyzja o wykonaniu lub niewykonaniu zabiegu. Jest kilka pytań, które należy sobie zadać, a odpowiedzi na te pytania dadzą Ci odpowiedź, jak bardzo potrzebujesz lub nie potrzebujesz odzyskać utracone włosy.

1. Czy prawie cały czas myślę o swoich włosach?

Jeśli nie możesz myśleć o niczym innym, jak tylko o tym, jak wygląda twoja łysiejąca głowa, to jest to dobra wskazówka do tego, aby coś zrobić. Ten rodzaj myślenia może odciągnąć cię od cieszenia się życiem i wszystkim dobrym, czego w życiu doświadczasz. Ciągłe myślenie o wypadających włosach może to również oznaczać, że nie jesteś w stanie w pełni skoncentrować się na czynnościach, które wykonujesz w danym momencie. Może to prowadzić nawet do zaistnienia niebezpiecznych sytuacji, np. na drodze.

2. Czy z powodu wypadających włosów straciłem pewność siebie w pracy?

Możliwe jest, że tak bardzo zwracasz uwagę na swoje problemy z łysieniem, że poczujesz, że współpracownicy patrzą na ciebie z góry. Jeśli potrafisz zachować pewność siebie w pracy, to prawdopodobnie tracone włosy wcale nie wywołują negatywnych reakcji u współpracowników. Jeśli jednak czujesz się gorszy z uwagi na postępujące łysienie, gdy masz do czynienia z klientami, to prawdopodobnie nie będziesz dobrze sobie radził w pracy. Procedura przeszczepu włosów może pomóc w Twojej pracy i karierze zawodowej.

3. Co myślę o swoich włosach w sytuacjach towarzyskich?

Jeśli ciągle myślisz o wypadaniu włosów, gdy jesteś z przyjaciółmi lub kolegami, ucierpi na tym Twoje życie towarzyskie. Trudno będzie Ci prowadzić rozmowy z innymi na równym poziomie, jeśli problemem jest Twoja postępująca łysina. Operacja przeszczepu włosów może pomóc Ci wrócić do równowagi w sytuacjach towarzyskich.

4. Czy spędzam zbyt dużo czasu przed lustrem?

To bardzo ciekawe pytanie, ponieważ można by pomyśleć, że ciągłe patrzenie w lustro jest problemem osób, które przeszły już operację przeszczepu włosów i wypatrują odrastających włosów. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie, to ludzie obawiający się łysienia, spędzają zbyt dużo czasu, patrząc w lustro, aby dokładnie sprawdzić i ponownie zaczesać włosy, tak aby wyglądały, jakby ich nie ubywało.

5. Czy czuję się dobrze w towarzystwie płci przeciwnej?

Ludzie, którzy mają poważne problemy z łysieniem, często czują, że przedstawiciele płci przeciwnej ich nie zauważają lub wręcz patrzą z wyższością. Ci ludzie nie nawiązują rozmów i nie szukają kontaktu z płcią przeciwną. Tylko dzięki radykalnym środkom, takim jak przeszczep włosów lub psychoterapia, ci ludzie mogą pokonać swoją nieśmiałość. Zwłaszcza przeszczepu włosów może przywrócić im pewność siebie.

6. Czy operacja przeszczepu włosów coś zmieni w Twoim życiu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz głębiej spojrzeć w swoje życie i ustalić, czy w Twoim życiu z chwilą łysienia nastąpiły poważne zmiany i musisz ustalić, czy łysienie jest naprawdę dla Ciebie poważnym problemem, czy nie jest. Problemy spowodowane utratą włosów mogą być poważne, ale również mogą być jedynie przejściowymi zmianami samopoczucia.

Odpowiadając sobie na powyższe pytania, uzyskasz odpowiedź, czy operacja przeszczepu włosów jest dla Ciebie raczej konieczna.

Dodaj komentarz