Czym jest i w jaki sposób działa makijaż permanentny?

Od zawżdy kobiety dbały o siebie w lekko inny sposób, niż mężczyźni. Make-up, pomalowane paznokcie, maseczki oraz wiele, dużo innych. Dla mnogości reprezentantek płci pięknej makijaż zdaje się sprawą niezbyteczną, bez jakiej nie potrafią żyć. Kobiety wszelkiego ranka spędzają sporo okresu przed zwierciadłem z całym arsenałem preparatów. Jest to dla nich, podobnie jak dla mężczyzn golenie zarostu, powszednia wprawa. Makijaż wykonywany na co dzień, jest jednakże całkiem inny, aniżeli make-up wykonywany, np. na uroczystość zaślubin czy ważną prywatkę w firmie. W takim przypadku kobiety udają się zwyczajowo do specjalistycznego warsztatu kosmetycznego albo zawierzonej kosmetyczki, która profesjonalnie zajmuje się upiększaniem ciała oraz twarzy.

A makijaż permanentny kielce jest to optymalne wyjście dla czynnych kobiet, które nie mają najzwyczajniej w świecie czasu na wykonywanie makijażu, a chcą pozostać niezmiennie śliczne i zachować świeży wygląd. W pierwszej kolejności należy wraz z klientką ustalić w głównej mierze kolor kresek, jakie zostaną narysowane, wszystko powinno zostać dopasowane do aparycji. Kolejnym krokiem jest ustalenie kształtu narysowanych kresek, oraz tutaj należy wziąć pod uwagę owal twarzy, jak i naturalne linie, w przypadku makijażu permanentnego, będą to linie brwi, lub ewentualnie kontur ust.

W przypadku rysowania brwi, wykorzystywanymi odcieniami będą zwykle czarny bądź brązowy, zaś w wypadku ust każda by śmiały kolor był zbliżony do tego naturalnego. Czas wykonywania takiego zabiegu trwa przeważnie od jednej godziny do trzech, co jest zależne bezsprzecznie od tego, ile elementów twarzy chce się poddać zabiegowi zrealizowania makijażu permanentnego.

Przed wykonaniem przynależy oczywiście zdezynfekować skórę. Gdy już konsumentka wybierze kształt kresek, które mają pozostać wykonane, linergistka nakreśla je w pierwszej kolejności pospolitą kredka, potem zaś przystępuje do zabiegu wykonania makijażu permanentnego. Tu pigment pozostaje wprowadzony do warstwy naskórka za pomocą szczególnego urządzenia. Po wykonanym zabiegu kosmetyczka poddaje skórę, na której był wykonywany zabieg, powtórnej dezynfekcji i nakłada krem, który ma właściwości łagodzące dla podrażnionej skóry. Mogą się wytworzyć nieduże strupki, które same odpadną oraz pod żadnym pozorem nie można ich zdrapywać. Po paru dniach zaczerwienia i podrażnienie, jak oraz strupki, znikną. Będzie można już wtedy podziwiać efekty wykonania makijażu permanentnego.

Komentarze i opinie od Was

  1. IroInk to studio tatuażu w Warszawie, gdzie możesz wykonać ciekawe projekty w przeróżnych stylach: tradycyjnym, neotradycyjnym, czy też dotwork. W naszym studio tworzymy napisy w alfabecie łacińskim, greckim i cyrylicy, a nasz zespół to doświadczeni artyści, którzy z łatwością stworzą nawet skomplikowane wzory tworzące dla ciebie upragniony tatuaż. IroInk – http://www.iroink.pl to miejsce, gdzie koniecznie zapraszamy po więcej info, dowiedz się, jak będzie wyglądał na tobie tatuaż.

Dodaj komentarz