Czy zaciąganie kredytu hipotecznego bez fachowego doradztwa to dobry pomysł?

Kredyt hipoteczny to w większości przypadków wysoki kredyt na lata. Dlatego podczas jego wyboru warto postawić na usługi fachowca, którym jest doradca kredytowy. Zadba on o to, aby spośród gąszczu ofert wyłonić tą, która będzie naprawdę korzystna dla klienta. To najlepszy sposób na to, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i możliwie jak najbardziej zminimalizować ponoszone ryzyko. Obecnie na rynku nie brakuje doradców kredytowych świadczących usługi na naprawdę wysokim poziomie. Wykonywanie tego zawodu regulowane jest przez obowiązujące przepisy prawa, co skutecznie chroni klientów przed pseudo doradcami, którzy nie mają ani wiedzy, ani doświadczenia, aby wspierać w wyborze kredytu.

Czy reklamy banków zgodne są z rzeczywistością?

Wystarczy włączyć telewizor, aby po kilku minutach natknąć się na reklamę poświęconą kredytom. Banki przekonują w nich, że aby pożyczyć pieniądze, trzeba jedynie kliknąć w kilka miejsc. Kiedy jednak chcemy to naprawdę zrobić, okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Banki dokładnie analizują historię kredytową swoich klientów, przyglądają się kondycji finansowej, ewentualnym wydatkom. Aby uniknąć niemiłego rozczarowania, warto postawić na usługi, jakie świadczy doradca kredytowy. Jest to fachowiec, który zapozna się z ofertami dostępnymi na rynku i wyeliminuje te, które są dla nas niekorzystne oraz te, w przypadku których nie spełniamy wymogów. Zadba on także o to, aby nie kierować do banków zbyt dużej ilości zapytań. Trzeba bowiem pamiętać, że nie jest to coś, na co banki patrzą pozytywnie.

Doradca kredytowy – co zyskamy, decydując się na skorzystanie z jego usług?

Dobry doradca kredytowy to specjalista, który wykona bezpłatną analizę sytuacji finansowej. Dokładnie oszacuje zdolność kredytową, jaką posiadamy, bazując na dostarczonych mu dokumentów. Decydując się na skorzystanie z usług doradcy kredytowego, należy pamiętać, że ważna w relacji z nim jest szczerość i uczciwość. Jeśli zdecydujemy się na zatajenie istotnych informacji, musimy liczyć się z tym, że wyliczenia doradcy będą błędne. Zajmie się on także analizą ofert kredytów dostępnych na rynku. Poszuka wśród nich takiej, która najlepiej wpisuje się w nasze oczekiwania. Usługi doradcy kredytowego to zawsze mniejsze ryzyko podjęcia błędnej decyzji. Fachowiec ten zatroszczy się bowiem o to, aby klient nie zaciągnął kredytu, który jest dla niego zbyt drogi. Warto skorzystać z jego pomocy także wtedy, kiedy w naszej historii kredytowej znajdują się niekorzystne pozycje.

Czy usługi doradcy kredytowego są drogie?

Pytanie to zadaje wiele osób rozważających skorzystanie z pomocy przy wyborze kredytu. Niejeden potencjalny kredytobiorca obawia się bowiem dodatkowych kosztów. Tymczasem okazuje się, że usługi doradcy kredytowego są w zdecydowanej większości przypadków darmowe. Jak więc zarabia doradca kredytowy skoro od klientów nie bierze pieniędzy? Wynagrodzenie wypłaca mu bank, w którym klient – po wsparciu doradcy – zdecydował się pożyczyć pieniądze. Co ważne, wpłynie ono na konto specjalisty dopiero wtedy, gdy podpiszemy umowę z bankiem.

Dodaj komentarz