Czy rowery elektryczne są tego warte?

Firmy takie jak Forbes piszą artykuły o tym, jak rynek rowerów elektrycznych dominuje nad rynkiem rowerów tradycyjnych w takich miejscach jak Holandia – nie da się zaprzeczyć, że rowery elektryczne szturmem zdobywają świat.

Być może widziałeś rower elektryczny, który przejeżdża obok Ciebie, nie zdając sobie nawet sprawy, że jest to rower elektryczny, a może jesteś na skraju podjęcia decyzji o zakupie takiego roweru. Jeśli jesteś ciekaw, czy warto kupić rower elektryczny, ten przewodnik pomoże Ci poznać szczegóły, które przybliżą Ci odpowiedź na pytanie zadane w tytule tego artykułu!

Czy rowery elektryczne są tego warte? To zależy od wielu czynników, takich jak:

  1. Twój budżet (być może najważniejszy czynnik wartości użytkowej, ponieważ może kosztować od dwóch do dziesięciu razy więcej niż tradycyjne modele rowerów)
  2. Dystans dojazdu do pracy
  3. Czy nie masz nic przeciwko codziennemu ładowaniu?
  4. Czy chcesz pozytywnie wpłynąć na środowisko?
  5. Czy chcesz zużywać jak najmniej energii, czy chcesz się wysilić?
  6. Czy w Twoim mieście jest dużo podjazdów pod górę?
  7. Czy inwestycja w rower elektryczny wpłynęłaby w znaczący i pozytywny sposób na Państwa codzienne życie?

Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania i rozważeniu czynników, które wpływają na wartość roweru elektrycznego w Twoim świecie, będziesz wiedział, czy rower elektryczny jest wart Twojego stylu życia.

Rowery elektryczne są dość drogie, podnoszą koszty i mogą być większym zobowiązaniem niż rower tradycyjny, nie tylko pod względem finansowym.

Musisz je naładować i utrzymać ich konserwację, ale czy to wszystko byłoby dla Ciebie warte zachodu, gdybyś mógł dotrzeć z punktu A do punktu B, zużywając znacznie mniej energii niż kiedykolwiek wcześniej, a jednocześnie zmniejszając swój ślad węglowy?

Czy rowery elektryczne są tego warte?

Być może czytasz ten artykuł, ponieważ jesteś ciekaw jak działają rowery elektryczne, a być może czytasz ten artykuł, ponieważ nie masz pojęcia czym one są!

W przypadku, gdy chodzi o to drugie, rowery elektryczne to: „Rower elektryczny, znany również jako e-bike jest rowerem ze zintegrowanym silnikiem elektrycznym, który może być używany do napędu. … E-rowery są napędzanymi silnikiem elektrycznym wersjami rowerów z silnikiem, które są w użyciu od końca XIX wieku.”

Są one w zasadzie zwykłymi rowerami na sterydach i pozwalają na różne poziomy wspomagania pedałowania, dzięki czemu można pedałować tak mocno lub słabo, jak tylko się chce, a jednocześnie być napędzanym do przodu. Zobacz więcej informacji https://mtbs.cz/clanek/roadshow-elektrokol-forbikes/kategorie/vystavy-a-veletrhy/rubrika/bike-technika#.YY_2f2DMJPY

W tym artykule omówimy podstawowe porównanie roweru elektrycznego z samochodem.

Następnie, po zapoznaniu się z zaletami i wadami roweru elektrycznego, powinieneś być w stanie zrozumieć, czy rower elektryczny jest dla Ciebie opłacalny.

Jeśli zamierzasz kupić rower elektryczny, istnieją również przepisy dotyczące rowerów elektrycznych, z którymi należy się zapoznać przed rozpoczęciem jazdy po drogach publicznych lub na terenie nieruchomości.

A co z wartością porównawczą, jeśli zastanawiasz się nad zamianą swojego samochodu na e-bike? Czy warto się na to zdecydować?

Samochody Vs. Rowery elektryczne

Jeśli jesteś już entuzjastą rowerów, możesz potrzebować niewiele sprzedaży.

Niektóre z elementów, które należy ocenić przy porównywaniu pojazdu z perspektywą roweru elektrycznego to:

Inwestycja z góry:

Samochody – przeciętny samochód kosztuje $33,560 i może wymagać pożyczki oraz oprocentowania, które sprawi, że będzie kosztował $40,000 zanim go spłacisz.

Rowery elektryczne – według Electric Bike Review, prawdziwy koszt posiadania roweru elektrycznego to:

  1. Standardowe rowery elektryczne – średni koszt około 3 050 dolarów, w zakresie od około 1 500 do 7 900 dolarów.
  2. Rowery górskie elektryczne: Średni koszt około $4,150, wahający się od około $1,200 do $9,000.
  3. Elektryczne rowery szosowe: Średni koszt około 4.750 dolarów, od około 1.900 do 8.000 dolarów.

Nawet najdroższy rower elektryczny powinien kosztować około jednej trzeciej kosztu samochodu.

Koszt utrzymania:

Samochody – Według tego artykułu na stronie American Automobile Association (AAA), „posiadanie i eksploatacja przeciętnego samochodu kosztuje 8 876 dolarów rocznie. Teraz, jeśli dodać, że w ciągu 50 lat, to przychodzi do 443.800 dolarów, w oparciu o bieżące dolary.”

Tak więc w ciągu zaledwie dekady posiadania tego samochodu, wydasz na niego około 100 000 dolarów.

Rowery elektryczne – Porównywalnie, utrzymanie roweru elektrycznego jest dość minimalne. Będziesz miał:

Wstępny koszt roweru (zazwyczaj pomiędzy $1,000-$5,000 za wysokiej jakości jazdę)

Wymiana baterii co 5-8 lat (zazwyczaj pomiędzy $500-$1,500, ale nie jest to bardzo kosztowne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rower będzie dostarczany z baterią i może nie wymagać wymiany przez okres do 8 lat).

Minimalne roczne utrzymanie – może to być około $100-$300 rocznie za takie rzeczy jak akcesoria i jeśli opona pęknie.

Dodaj komentarz