Counter Strike – rozgrywka, która elektryzuje miliony gracz na globie

Counter Strike to gra komputerowa, jaką w skrócie określa się mianem CS. Jest to jedna z najbardziej legendarnych gier z kategorii first-person shooter, która tworzona została przez Minha Le’a, nazywanego Goosean, jak również Jessa Cliffe’a, którego nazywa się Cliffe. Zanim przejdziemy do tego czemu właściwie ten rodzaj gry jest tk znany oraz nadzwyczajny raz z jakiej przyczyny warto w nią grać i na czy odpowiednio polega, należy zapoznać się z jej specyfiką i historią powstania, innymi słowy najzwyczajniej w świecie zapoznać najistotniejsze informacje dotyczące tego gatunku oraz tej konkretnej gry.

Counter Strke to gra, która powstała całkowicie 19 Czerwca 1992 roku – powstawała bezsprzecznie dłużej, bo nie da się tego zrobić w jeden dzień, ale ważne jest, że kiedy tak właściwie już się pojawiła, a to właśnie data jej premiery okazało się, że była to najzwyczajniej w świecie modyfikacja innej gry, a mianowicie gry Half Life. Na początku naturalnie aby grać w Counter Strike wypada było posiadać do jej działania właśnie Half Life, ale w następnej kolejności stworzono inne wersje, które tego nie wymagał oraz stały się jeszcze bardziej legendarne. Jako, że gr Counter Strike wymagała początkowo posiadania innej gry z jakiej się wywodziła, następne wersje nie mogły do głębi tego elementu wyeliminować, no ale na szczęście doszło do tego, że ostatecznie gra działa tylko w taki sposób, że korzysta z silnika tej oryginalnej gry. A co jeśli chodzi o rozgrywkę w tej grze? Otóż fundamentalnym założeniem gry i jej tematem jest walka z terrorystami – terroryści wojują z antyterrorystami, a jedna z tych dwóch załóg musi obronić miejsce, gdzie podkłada się bomby, innymi słowy tam zwany bombsite. To bardzo interesująca tematyka, dosyć na czasie, jednakże w tamtych czasach jeszcze nie spotykano się aż tak z atakami terrorystycznymi jak jest to dzisiaj. Zadania w grze są przeróżne, czasami trzeba na przykład uwolnić zakładników, a innym wspólnie pilnować ich oraz podkładać bombę w innym miejscu.

Nie wcielamy się tu w tych dobrych, lecz w tych kiepskich, a w takim razie antyterrorystów, co może być dość kontrowersyjne, jakkolwiek jakkolwiek to tylko gra prawda? Prawda, a niezmiernie dobrą kwestią tej gry jest też fakt, że stworzono ją po to, żeby umożliwić graczom granie w sieci, innymi słowy z innymi użytkownikami, co intensyfikuje jej atrakcyjność. Sprawdź więcej na Wszystko o CS:GO i Fortnite – serdecznie zapraszamy do wejścia.

Dodaj komentarz