Coaching w jednostce gospodarczej oraz codziennym życiu

Coach, czyli osobisty trener, jest odrobinę w jaki sposób psychoanalityk. Jest konsultantem, mentorem, opiekunem swojego klienta, jednak nie mówi co wypada czy wypada zrobić, wyczekuje takiej odpowiedzi oczywiście od kontrahenta. Każdy z nas potrzebuje umysłowego wsparcia w wielu dziedzinach życia. Coraz to częściej, ludzie żyjący prędko, intensywnie, czują stany stresowe, lękowe – szczególnie często takie stany psychiczne występują u ludzi, których zadaniem jest podejmowanie ważnych decyzji, odpowiedzialnych za wielkie zespoły pracowników, czyli u osób będących na stanowiskach kierowniczych. Coaching, wychodzi na przeciwko takim stanom, wspomagając konsumentom odszukać dawnego siebie w powszednim życiu, zmotywować do prawidłowych działań i reakcji – sprawdź Coach Elżbieta Jezierska – coaching kariery. Na razie, coaching można nazwać paranauką – nie ma jeszcze naukowych podstaw tej dyscypliny. Wydaje się jedynie, że jest kwestią czasu obsługiwanie naukowe coachingu dla pragnień psychologii wykorzystywanej.

Jeśli jest zapotrzebowanie na coaching, to znaczy że jest on ludziom potrzebny. W życiu dopada nas wiele stresowych sytuacji – kłopoty rodzinne, metamorfoza pracy, stanowiska, zmiana zespołu, niepowodzenia na różnych płaszczyznach. Jedni sobie kapitalnie radzą, przyjmują wyzwania, adaptują się bez kłopotów do innowacyjnych sytuacji, innych dopada stres związany z wiarą w niepowodzenie. Co w takiej sytuacji uczynić?

Najprawidłowiej byłoby mieć obok siebie takiego anioła stróża, jaki pomoże nam odzyskać wiarę w siebie, natchnąć nadzieją i przedstawić przyszłość w ciepłych kolorach. Na przeciw takim życzeniom wychodzi coaching, dostajemy osobistego trenera, który odrobinę jak psychoanalityk wyciąga z nas informacje nawet z dalekiej przeszłości, starając się dociec, co przyczyniło się do stworzonego przez nas załamania. Mogą to być przeróżne, nawet banalne dla nas incydenty z życia zawodowego, prywatnego, jakie pomimo woli bardzo na nas wpłynęły. Osobisty trener, czyli coach, będzie nas wspomagał, zachęcał, motywował, jednakowoż nie udzieli nam odpowiedzi na pytanie co dalej. Tej odpowiedzi musimy poszukać sami.

Dodaj komentarz