Co trzeba wiedzieć przed montażem fotowoltaiki?

Zakup fotowoltaiki wiąże się zawsze z koniecznością podjęcia pewnych decyzji, a także przeznaczenia na ten cel określonej sumy pieniędzy. Nic, więc dziwnego nie ma w tym, że wielu klientów podchodzi do takiej sytuacji bardzo poważnie. Na etapie współpracy z firmą oferującą fotowoltaikę pojawia się często wiele pytań i wątpliwości. W tym artykule postanowiliśmy odpowiedzieć na kilka z nich. Otóż skupiliśmy się poniżej na ważnym aspekcie, jakim jest montaż fotowoltaiki. Czy klient powinien przygotować się w jakiś sposób do tego etapu? O tym poniżej!

O czym powinien pamiętać inwestor przed rozpoczęciem montażu?

Pierwszym i najważniejszym etapem współpracy z firmą oferującą fotowoltaikę jest szczegółowy audyt, który wykonywany jest w miejscu montażu instalacji. Audyt przeprowadzany jest w celu zapoznania się z:

  • Wielkością dostępnej pod instalację powierzchni.
  • Zapotrzebowaniem energetycznym danego miejsca.
  • Oczekiwaniami klienta.

Na podstawie audytu firma wykonująca instalację może dostosować jej odpowiednie parametry. Jest to także podstawa do wykonania projektu całej instalacji. Wybór właściwej mocy fotowoltaiki przekłada się na jej wydajność i działanie w przyszłości, dlatego jest to tak istotny krok. Wybierając firmę, która zamontuje fotowoltaikę warto zwracać uwagę na to czy oferuje ona bezpłatny i szczegółowy audyt, gdyż to właśnie on jest podstawą do dalszej owocnej współpracy.

Co charakteryzuje porządną i rzetelną firmę fotowoltaiczną?

Firmy z branży fotowoltaicznej oferują zróżnicowane warunki współpracy. Z tego powodu niektóre firmy cieszą się większym, a inne mniejszym uznaniem wśród klientów. Z pewnością godne zaufania są firmy oferujące:

  • Gwarancję na wykonane instalacje.
  • Opiekę posprzedażową.
  • Systemy zabezpieczeń.
  • Sprzęt wysokiej jakości.
  • Doświadczoną ekipę monterską.
  • Dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Oczywiście dodatkowym atutem jest doświadczenie, profesjonalne podejście, a także bazowanie na najlepszych komponentach. Wybierając firmę oferującą instalacje fotowoltaiczne, warto porównać oferty kilku z nich. Nie jest to trudne, gdyż korzystając z internetu, można zapoznać się z warunkami współpracy, a także poznać opinie pochodzące od klientów danej firmy. Warto przeglądać oferty znajdujące się na stronach internetowych czego przykładem może być Fotowoltaika Lublin. Wchodząc na stronę, można przyjrzeć się także portfolio wybranej firmy – pozwala to upewnić się czy mamy do czynienia z doświadczoną i profesjonalną ekipą.

Dodaj komentarz