Budowa domu od podstaw, czy zakup nieruchomości z rynku wtórnego?

Szczecin to bez wątpienia bardzo ładne miasto. Nie dziwi więc to, że mnóstwo osób decyduje się na zakup w domu w Szczecinie właśnie. Ale od razu dodajmy, że dom w Szczecinie to dobry pomysł, jeśli będziemy mieli tam także i pracę. Nie trzeba prawdopodobnie nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że praca to podstawa naszej egzystencji, bo rozumie się to samo przez się. Można mieć domy w Szczecinie czy w każdym innym miejscu, ale przecież trzeba jeszcze mieć je za co utrzymać.

Skoro już mowa o tym mieście, to dopowiedzmy, że Szczecin to dobre miejsce, żeby zamieszkać. Dlaczego? Najlepiej byłoby o to zapytać tych wszystkich, którzy tam egzystują, ale skoro nie mamy nikogo takiego na podorędziu, spróbujmy jakoś z tym zadaniem uporać się sami. A więc, Szczecin leży praktycznie na granicy z Niemcami i dlatego można spokojnie mieszkać w Polsce, a pracować u naszych zachodnich sąsiadów. Czemu nie? Prawdę mówiąc, gros osób takie rozwiązanie przyjęło i nie narzeka na swój byt. W Niemczech można robić to samo co u nas, tyle, że za zdecydowanie większe pieniądze.

Co prawda trzeba jeszcze nauczyć się języka, ale warto temu poświecić czas i energię, bo wyjdzie to na dobre. Pewnie, że bez znajomości niemieckiego też można pracować za naszą zachodnią granicą, ale w niektórych obszarach niemiecki jest niezbędny. Poza tym człowiek lepiej i pewniej się czuje, kiedy wie, co do niego mówią. Nawet jeśli na początku nie bardzo nam mowa Goethego będzie wchodziła do głowy, to przecież w pracy już doszkolimy się z czasem. Najlepiej język obcy opanowuje się w praktyce, bo człowiek zmuszony jest do komunikowania się i w ten sposób uczy się.

Dodaj komentarz