Biżuteria pozłacana

Złoto czy srebro? Ostatnio na rynku coraz więcej biżuterii pozłacanej. Biżuteria wygląda jak złota, ale „środek” jest z innego metalu (srebro, stal chirurgiczna, biżuteria sztuczna).

Pozłacanie w skrócie polega na pokryciu metalu cienkimi warstwami złota. Jest to proces uszlachetniania, który pozwala uzyskać niesamowity blask i trwałość produktów. Daje to efekt złotej biżuterii, ale w cenie biżuterii srebrnej lub z innych metali. Na rynku możemy znaleźć wyroby pokryte złotem w różnych barwach, również złotem białym i różowym.

Pozłacać próbuje się wyroby z różnych metali oraz złotem różnej jakości. Niestety może to sprawić, że wyroby te będą nietrwałe.Warto zadbać więc by kupić biżuterię srebrną dobrej próby (925) pozłacaną złotem lub złotem różowym. Kupujmy u jubilerów lub w internetowych sklepach z biżuterią srebrną. Mają oni obowiązek znakowania swoich towarów i gwarantowania próby srebra. Na wyrobach pow. 5g powinniśmy znaleźć znak 925.

Bardzo oryginalnie wygląda też połączenie srebra ze złotem (lub pozłacanym srebrem oczywiście). Zestaw, który kiedyś był faux pax, zdobywa coraz więcej zwolenników. W ofercie wielu sklepów możemy znaleźć bransoletki i naszyjniki srebrne z pozłacanymi elementami lub zawieszkami. Niezwykle pięknie prezentuje się dodatek różowego złota, który dodaje wyrobom wdzięku i delikatności. Oferta biżuterii pozłacanej jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak dbać o taką biżuterię? Warto specjalnie zadbać o biżuterię pozłacaną. Powłoka złota jest delikatna i choć producenci zapewniają o trwałości, tak jak przy każdej biżuterii, należy ją zdjąć przed kąpielą lub spaniem by uchronić wyroby przed zarysowaniem lub osadami z mydła i innych detergentów. Od czasu do czasu należy też biżuterie wyczyścić, szczególnie jeśli jest użytkowana na co dzień. Dobrej jakości wyroby pozłacane nie ścierają się i zachowują swój blask na długo pod warunkiem odpowiedniej dbałości.

Szczegółowa oferta na stronie hurtownie biżuterii srebrnej: www.artizosrebra.com

Dodaj komentarz