Atuty dbania o paznokcie – zapraszamy na manikiur!

To przykre wiele osób, również kobiet, jak oraz mężczyzn ma kłopot, aby utrzymać własne stopy oraz paznokcie w fenomenalnej kondycji. Z tego także względu rekomendowane będzie stosowanie manikiuru japońskiego, jaki sprawi, iż staną się one mocniejsze i piękniejsze. Profesjonalnie wykonany manikiur japoński poprzedzony jest w pierwszej kolejności kąpielą zmiękczającą. Manicure japoński, mimo, iż w Polsce od niedawna jest atrakcyjny to jednak liczy sobie nadzwyczaj długą, bowiem ponad czterystuletnią tradycję.

Już od wielu stuleci wykonywały go po raz pierwszy gejsze oraz arystokratki japońskie, zaś dzisiaj jest niezmiernie powszechny w nieomalże wszystkich państwach świata. Jeśli w następstwie tego nasze paznokcie u stóp i rąk nie wyglądają zdrowo, przyzwoicie jest go zastosować. Kompetentny przeprowadzony manikiur japoński musi pozostać poprzedzony zmiękczającą cerę kąpielą. Następną czynnością, jaką tutaj wykonujemy jest skrócenie paznokci oraz za pomocą patyczka pochodzącego z drzewa pomarańczowego odsuwamy istniejące oraz zalegające skórki.

W następnej kolejności na całe stopy nakładamy maść, jaka zawiera w sobie skupione składniki. Pomiędzy innymi należy tu wyliczyć, substancje takie jak: keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka pochodząca z morza japońskiego. Prócz tego zawiera ona również wodę, a witaminy w niej zawarte ułatwiają absorpcję wszystkich substancji. Kolejno na stopy nakładamy puder i rozprowadzamy go polerką. Puder ten ma nadzwyczaj dużo zalet, w głównej mierze chroni składniki przed wypłukaniem, a także nadaje paznokciom ładny, przyjemny oraz jedwabisty połysk. Połysk utrzyma się, jeśli wetrzemy w stopy po zabiegu oliwkę.

Zabieg ten nie jest wiec zawiły do wykonania oraz wolno zrealizować go w nieomalże każdym już gabinecie kosmetycznym – sprawdź ofertę na salon kosmetyczny warszawa. Aby w pełni służył on stopom wypada go powtarzać, co dwa lub też trzy tygodnie, oraz pamiętać, by tydzień po takim zabiegu nie malować paznokci. Oprócz tego istotne jest, aby manikiur japoński nie był wykonany wkrótce po zdjęciu sztucznych paznokci, które wykonujemy metodami: żelową oraz akrylową. Taki zabieg sprawia, iż nasze stopy bajecznie się prezentują a w głównej mierze są zdrowe.

Dodaj komentarz