Adaptacja pojazdu na potrzeby niepełnosprawnego użytkownika

Adaptacja samochodu jest procesem, który pozwala osobie niepełnosprawnej na korzystanie z samochodu. Istnieje wiele różnych rodzajów adaptacji, a dokonana przez fachowców modyfikacja może obejmować zarówno elementy mechaniczne, jak i elektroniczne.  Hamulec marki Veigel dla niepełnosprawnego kierowcy można zamontować w dowolnym aucie, aby zapewnić bezpieczne i łatwe operowanie samochodem. Wiele przedsiębiorstw oferuje także całkowitą adaptację samochodów, które mają być używane wyłącznie przez osoby niepełnosprawne. Adaptacja ta obejmuje zmiany w sterowaniu, a także dodanie urządzeń, które umożliwią poruszanie się pojazdem bez pomocy rąk.

Program PRFON Sprawny Dojazd

Przedsiębiorstwa oferujące adaptację samochodów zwykle mają w swojej ofercie również inne usługi, takie jak doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego pojazdu czy też pomoc w uzyskaniu dotacji na zakup auta. Warto rozważyć skorzystanie z takich dodatkowych usług, ponieważ mogą one bardzo ułatwić cały proces adaptacji. Godnym uwagi jest fakt, że PFRON kilka lat temu uruchomił program pomocowy „Sprawny Dojazd” mający na celu refundację części kosztów adaptacji pojazdu.

Adaptacja auta- od czego zacząć?

Pierwszym korkiem przed przystąpieniem do przystosowania samochodu będzie określenie rodzaju i stopnia niepełnosprawności a także dobranie odpowiednich urządzeń wspomagających. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnych firm takich jak Marach Krzysztof Marach Adaptacje Samochodów. Firmy takie specjalizują się w adaptacji aut dla osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb klienta. W ofercie Marach Adaptacje Samochodów znajdziemy między innymi: podnośnik kosza na zakupy, urządzenia do poruszania się pojazdem (niepełnosprawni ruchowo), uchwyty do trzymania kierownicy (niepełnosprawni manualni) czy też platformy elektryczne unoszące fotel pasażera (niepełnosprawni ruchowo). Firma oferujemy także możliwość bezpłatnego i profesjonalnego doradztwa w zakresie dostosowania samochodu. Wykwalifikowani pracownicy służą pomocą na każdym etapie, od wyboru odpowiedniego modelu po dobór urządzeń i akcesoriów.Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru warsztatu adaptacyjnego?

Istotne jest aby oferta obejmowała pełen zakres usług związanych ze dostosowaniem samochodów osobowych a także Vanów, busów itp do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od doradztwa począwszy a skończywszy na szkoleniu w obsłudze urządzeń czy pojazdu po adaptacji. Dobrze jest, gdy w ofercie można znaleźć między innymi:
– profesjonalne doradztwo techniczne
– gwarancję bezpieczeństwa urządzeń,
– szybki i profesjonalny montaż,
– gwarancję producenta na zakupione i montowane urządzenia.
Dobrze jest też sprawdzić w Internecie czy firma posiada jakieś opinie i czy klienci są zadowolenia z poziomu świadczonych usług przez instalatora urządzeń. Montaż oprzyrządowania dodatkowego wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Dlatego też, ważne jest aby warsztat posiadał zaświadczenie, że jest autoryzowanym przedstawicielem producenta montowanych w aucie urządzeń. To wszystko da nam pewność, że nawet w sytuacjach ekstremalnych na drodze nie stracimy kontroli nad pojazdem na skutek wadliwego przystosowania.

Dodaj komentarz